از سراسر وب

یک راهکار حیاتی برای محافظت از دندان ها

به نقل از «اقتصاد آنلاین»
یک راهکار حیاتی برای محافظت از دندان ها

یک راهکار حیاتی برای محافظت از دندان ها – به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حسن سمیاری دبیر اجرای کنگره پریودنتولوژی درمورد این موضوع که دندان کمتر باعث کوتاهی عمر می‌شود اظهارکرد: این موضوع مستقیماً ارتباطی به طول عمر انسان ندارد اما به صورت غیرمستقیم می‌تواند روی کیفیت زندگی انسان اثر بگذارد.

وی شیوع بی دندانی کامل بعد از ۳۵ سالگی را در ایران بین ۱۹ تا ۳۸ درصد اعلام کرد و افزود: کسی که حتی یک دندان هم از دست داده باشد جزو افراد بی دندان محسوب می‌شود که آمار آن هم حدود ۶۰ درصد است.یک راهکار حیاتی برای محافظت از دندان ها
دبیر اجرای کنگره پریودنتولوژی با بیان اینکه بی دندانی موجب کاهش کیفیت زندگی و کاهش امید به زندگی می‌شود گفت: بسیاری از بیماران بی دندانی کامل دارند و خیلی افسرده هستند اما وقتی دندان‌های آن‌ها بازسازی می‌شود امید به زندگی آنها هم افزایش می‌یابد.

سمیاری با اذعان به این مطلب که کاهش هزینه‌های دندانپزشکی و حمایت‌های بیمه‌ای از خدمات دندانپزشکی می‌تواند تعداد بی دندان‌ها را در کشور کاهش دهد تأکید کرد: بهترین راه حمایت از مردم در بخش هزینه‌های دندانپزشکی و هزینه‌های درمان، استفاده از بیمه‌هاست؛ با وجود اینکه بیمه‌ها به عنوان سودآورترین صنعت کشور حضور دارند اما خدمات خوبی ارائه نمی‌دهند.

وی افزود: بیمه‌ها مانند برخی شرکت‌ها از جمله شرکت نفت حداقل می‌توانند بخشی از هزینه‌های دندانپزشکی بیمه شدگان خود را تقبل کنند.

دبیر اجرای کنگره پریودنتولوژی به بیمه‌ها پیشنهاد کرد که تا قبل از پرهزینه شدن کار دندان (مانند به عصب رسیدن و نیاز به روکش) مردم را به ترمیم دندان‌هایشان و جرم گیری دندان‌ها تشویق کرده و این هزینه‌های پایین و کارهای ساده دندان را تقبل کنند.

سمیاری با بیان اینکه مصرف دخانیات به ویژه سیگار می‌تواند موجب تعمیق بیماری‌های لثه‌ای و بیماری‌های دهان و دندان شود گفت: کسانی که از سیگار استفاده نمی‌کنند به درمان‌های سنگین و پیشرفته دهان و دندان هم نیاز پیدا نخواهند کرد.یک راهکار حیاتی برای محافظت از دندان ها

اول دنت

پست های اخیر

بهترین متخصص ایمپلنت در شهرک غرب

در کلان شهر شلوغ تهران ، تقاضا برای متخصصان ایمپلنت دندان در حال افزایش است.… مشاهده

8 ساعت قبل

دلایل درد دندان بعد از پرکردن چیست؟ (حساسیت دندان بعد از پرکردن)

وقتی صحبت از روش های دندانپزشکی به میان می آید، پرکردن دندان برای بسیاری از… مشاهده

9 ساعت قبل

دلایل سفید شدن لثه

سلامت لثه در سلامت کلی بهداشت دهان و دندان ما نقش اساسی دارد. اما گاهی… مشاهده

1 هفته قبل

معرفی بهترین قلم سفید کننده دندان

سفید کردن دندان در صنعت زیبایی و سلامت امروزی به یک کلمه رایج تبدیل شده… مشاهده

1 هفته قبل

بهترین دندانپزشک اطفال در شهرک غرب تهران

یافتن بهترین دندانپزشک اطفال برای کودک خود در شهرک غرب تهران، تصمیم مهمی است که… مشاهده

2 هفته قبل

7 علت افتادن روکش دندان + درمان موقت در خانه

علت افتادن روکش دندان من چیست؟ روکش های دندان راه حلی رایج برای مشکلات مختلف… مشاهده

2 هفته قبل