از سراسر وب

کارکنان مطب‌های دندان‌پزشکی آمریکا چه واکسن‌هایی دریافت می‌کنند؟

به گزارش دندانه : اگرچه در آمریکا هیچ اجباری برای واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ وجود ندارد، ممکن است تعدادی از کارفرمایان و سازمان‌ها واکسیناسیون را برای گروهی از افراد اجباری کنند. اداره ایمنی و بهداشت کار این کشور و آژانس‌های دولتی، کارکنان بخش سلامت را به واکسیناسیون ملزم نکرده یا به کارفرمایان اجبار نکرده‌اند کارکنان خود را واکسینه کنند؛ اما در آمریکا دندان‌پزشکان معمولاً کارکنان مطب خود را در برابر تعدادی از بیماری‌ها واکسینه می‌کنند که در این گزارش مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

آنفولانزا

بسیاری از کارفرمایان آمریکایی کارکنان خود را تشویق می‌کنند و به آن‌ها هزینه‌هایی می‌پردازند تا واکسن آنفولانزا بزنند. در بعضی از مناطق، تزریق این واکسن برای کارکنان مطب‌های دندان‌پزشکی که با بیمار سر و کار دارند اجباری است و حتی اگر الزام قانونی وجود نداشته باشد، دندان‌پزشک تزریق آن را به کارکنان خود پیشنهاد می‌دهد.

هپاتیت بی

در کالیفرنیا، مطب‌های دندان‌پزشکی ملزم به تأمین واکسن هپاتیت بی و فالوآپ برای کارکنانی‌اند که در معرض بزاق دهان و خون هستند. با این حال پذیرش تزریق این واکسن شرطی برای کار کردن در مطب نیست و کارکنان جدید می‌توانند آن را قبول نکنند. البته آنان باید دلیل مخالفت خود (قبلاً واکسینه شده، مصونیت مستند دارد، منع مصرف دارد) را به صورت کتبی درج کند. اگر کارکنان بعداً تصمیم بگیرند واکسن هپاتیت بی بزنند، کارفرما باید آن را به همراه فالوآپ تأمین کند و اگر نتایج آزمایش‌های سرولوژی نهایی منفی باشد، کارمند باید برای آزمایش و مشاوره بیشتر ارجاع داده شود.

سایر واکسن‌ها

هر مطب باید از شیوع بیماری‌های واگیردار در آن منطقه، به خصوص بیماری‌هایی که در مدارس انتقال می‌یابند آگاه باشد. دندان‌پزشکان همچنین باید دستورالعمل‌های مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها را در مورد واکسن‌هایی چون سرخک، اوریون، سرخجه (MMR)؛ واریسلا (آبله مرغان)؛ و کزاز، دیفتری، سیاه سرفه (Tdap) بدانند.

کووید ۱۹

اگرچه مطب‌های دندان‌پزشکی برای واکسینه کردن کارکنان خود علیه آنفولانزا الزامی ندارند، باید بدانند که خطر ابتلا به کووید ۱۹ در مطب‌ها بسیار بیشتر از آنفولانزا است؛ بنابراین کارکنان باید تشویق شوند در اسرع وقت واکسن کووید ۱۹ تزریق کنند.

اول دنت

پست های اخیر

بهترین متخصص ایمپلنت در شهرک غرب

در کلان شهر شلوغ تهران ، تقاضا برای متخصصان ایمپلنت دندان در حال افزایش است.… مشاهده

6 ساعت قبل

دلایل درد دندان بعد از پرکردن چیست؟ (حساسیت دندان بعد از پرکردن)

وقتی صحبت از روش های دندانپزشکی به میان می آید، پرکردن دندان برای بسیاری از… مشاهده

7 ساعت قبل

دلایل سفید شدن لثه

سلامت لثه در سلامت کلی بهداشت دهان و دندان ما نقش اساسی دارد. اما گاهی… مشاهده

1 هفته قبل

معرفی بهترین قلم سفید کننده دندان

سفید کردن دندان در صنعت زیبایی و سلامت امروزی به یک کلمه رایج تبدیل شده… مشاهده

1 هفته قبل

بهترین دندانپزشک اطفال در شهرک غرب تهران

یافتن بهترین دندانپزشک اطفال برای کودک خود در شهرک غرب تهران، تصمیم مهمی است که… مشاهده

2 هفته قبل

7 علت افتادن روکش دندان + درمان موقت در خانه

علت افتادن روکش دندان من چیست؟ روکش های دندان راه حلی رایج برای مشکلات مختلف… مشاهده

2 هفته قبل