کارکنان مطب‌های دندان‌پزشکی آمریکا چه واکسن‌هایی دریافت می‌کنند؟

کارکنان مطب‌های دندان‌پزشکی آمریکا چه واکسن‌هایی دریافت می‌کنند؟

به گزارش دندانه : اگرچه در آمریکا هیچ اجباری برای واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ وجود ندارد، ممکن است تعدادی از کارفرمایان و سازمان‌ها واکسیناسیون را برای گروهی از افراد اجباری کنند. اداره ایمنی و بهداشت کار این کشور و آژانس‌های دولتی، کارکنان بخش سلامت را به واکسیناسیون ملزم نکرده یا به کارفرمایان اجبار نکرده‌اند کارکنان خود را واکسینه کنند؛ اما در آمریکا دندان‌پزشکان معمولاً کارکنان مطب خود را در برابر تعدادی از بیماری‌ها واکسینه می‌کنند که در این گزارش مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

آنفولانزا

بسیاری از کارفرمایان آمریکایی کارکنان خود را تشویق می‌کنند و به آن‌ها هزینه‌هایی می‌پردازند تا واکسن آنفولانزا بزنند. در بعضی از مناطق، تزریق این واکسن برای کارکنان مطب‌های دندان‌پزشکی که با بیمار سر و کار دارند اجباری است و حتی اگر الزام قانونی وجود نداشته باشد، دندان‌پزشک تزریق آن را به کارکنان خود پیشنهاد می‌دهد.

هپاتیت بی

در کالیفرنیا، مطب‌های دندان‌پزشکی ملزم به تأمین واکسن هپاتیت بی و فالوآپ برای کارکنانی‌اند که در معرض بزاق دهان و خون هستند. با این حال پذیرش تزریق این واکسن شرطی برای کار کردن در مطب نیست و کارکنان جدید می‌توانند آن را قبول نکنند. البته آنان باید دلیل مخالفت خود (قبلاً واکسینه شده، مصونیت مستند دارد، منع مصرف دارد) را به صورت کتبی درج کند. اگر کارکنان بعداً تصمیم بگیرند واکسن هپاتیت بی بزنند، کارفرما باید آن را به همراه فالوآپ تأمین کند و اگر نتایج آزمایش‌های سرولوژی نهایی منفی باشد، کارمند باید برای آزمایش و مشاوره بیشتر ارجاع داده شود.

سایر واکسن‌ها

هر مطب باید از شیوع بیماری‌های واگیردار در آن منطقه، به خصوص بیماری‌هایی که در مدارس انتقال می‌یابند آگاه باشد. دندان‌پزشکان همچنین باید دستورالعمل‌های مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها را در مورد واکسن‌هایی چون سرخک، اوریون، سرخجه (MMR)؛ واریسلا (آبله مرغان)؛ و کزاز، دیفتری، سیاه سرفه (Tdap) بدانند.

کووید ۱۹

اگرچه مطب‌های دندان‌پزشکی برای واکسینه کردن کارکنان خود علیه آنفولانزا الزامی ندارند، باید بدانند که خطر ابتلا به کووید ۱۹ در مطب‌ها بسیار بیشتر از آنفولانزا است؛ بنابراین کارکنان باید تشویق شوند در اسرع وقت واکسن کووید ۱۹ تزریق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه