پذیرش دانشجوی پودمانی دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرش دانشجوی پودمانی دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران

دندانپزشکی

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای دوره MDPH دندانپزشکی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از طریق آزمون دانشجو می پذیرد.

به گزارش خبرنگار اول دنت ، پذیرش دانشجوی دوره پودمانی MDPH دندانپزشکی در سال ۱۴۰۲ براساس مجوز شماره ۲۲۲۶/۵۲/۱۱/۱۴۰۲ مورخ ۷ خرداد ۱۴۰۲ شورای آموزش دانشگاه علوم پزشکی تهران و از طریق آزمون صورت می پذیرد.

شرایط پذیرش دانشجو شامل «داشتن مدرک دکتری و یا بالاتر در رشته دندانپزشکی»، «پذیرش در آزمون ورودی» و «داشتن موافقت بالاترین مقام مسئول برای شاغلین دولتی» است.

آزمون مرحله اول کتبی و به صورت تستی چهار گزینه ای برگزار می شود. در این مرحله ۲ برابر ظرفیت رشته پذیرش می شوند.

آزمون مرحله دوم شامل مصاحبه شفاهی است که توسط شورای برنامه ریزی MDPH انجام می شود.

عدم حضور داوطلبان در مرحله دوم آزمون انصراف محسوب شده و انجام مصاحبه مجدد امکان پذیر نخواهد بود.

پذیرش براساس ۷۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه شفاهی بوده و اولویت بارتبه های بالاتر است. تبصره: از ۳۰ درصد مصاحبه شفاهی ۴۰ درصد (معادل ۱۲ درصد کل) براساس مستندات و CV ارائه شده محاسبه شده و ۶۰ درصد (معادل ۱۸ درصد کل) در مصاحبه شفاهی براساس توانایی های ارتباطی و زبان انگلیسی منظور می شود.

طول مدت و شرایط تحصیل: این دوره شامل ۲۸ واحد درسی چهار واحد پایان نامه است. دوره پودمانی بوده و شامل پنج ترم تحصیلی و برای هر ترم بین چهار تا هفت واحد درسی است که در مجموع حداکثر ۲.۵ سال به طول می انجامد. به فارغ التحصیلان این دوره دانشنامه MDPH اعطا می شود.

شهریه دوره: شهریه کل دوره MDPH مبلغ ۷۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال (۷ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان) است که پذیرفته شدگان باید در یک نوبت (در هنگام ورود به دوره) نسبت به پرداخت آن اقدام کنند. احتمال افزایش شهریه در سال جاری وجود دارد که متعاقبا هنگام ثبت نام به اطلاع داوطلبین خواهد رسید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام:

۱. تصویر شناسنامه و کارت ملی (در صورت داشتن توضیحات، تصویر صفحه توضیحات شناسنامه الزامی است)

۲. دو قطعه عکس ۴*۳

۳. گواهی پایان یا معاف از خدمت نظام وظیفه برای آقایان

۴. پروانه تاسیس مطب یا دانشنامه و یا گواهی پایان تحصیلات

۵. درصورت استخدام بودن تصویر حکم استخدامی و موافقت دستگاه مربوطه

۶. اصل فیش واریزی به مبلغ ۳۰۰ هزار ریال بابت ثبت نام در آزمون به شماره حساب اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران

متقاضیان باید مدارک لازم جهت ثبت نام را از تاریخ ۱۰ تا ۱۹ تیرماه ۱۴۰۲ به معاونت تحصیلات تکمیلی دانشکده دندانپزشکی تهران تحویل دهند.

آزمون در روزهای ۲۷ و ۲۸ تیرماه ۱۴۰۲ در محل دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

منابع آزمون:

۱. گزیده ای از مبانی دندان پزشکی جامعه نگر؛ ترجمه محمدرضا خامی و همکاران.

۲. پیمایش های سلامت دهان: روش های پایه تحقیق در دندان پزشکی؛ ترجمه حسین حصاری.

۳. Dentistry for the Child & Adolescent،McDonald ( ۹ th Edition . ۲۰۱۱) فصل ۱۰ پوسیدگی دندان در کودک و نوجوان و فصل ۱۱ بهداشت دهان در خانه با روش های مکانیکی و شیمیایی.

آزمون کتبی شامل ۷۰ سوال بوده که ۳۰ سوال از منبع اول، ۱۰ سوال از منبع دوم و ۱۰ سوال از منبع سوم و ۲۰ سوال مربوط به زبان انگلیسی است.

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه