میوه‌ای سرشار از ویتامین ث، B2، کلسیم و نیاسین

میوه‌

جوشانده ریشه رامبوتان به عنوان تب بر و نیر جوشانده قابض پوست درخت برای درمان بیماری برفک کاربرد دارد.

به گزارش اول دنت، جوشانده ریشه رامبوتان به عنوان تب بر و نیر جوشانده قابض پوست درخت برای درمان بیماری برفک کاربرد دارد. رامبوتان در طی دوره زمان قابل ملاحضه ای محبوبیت بسیار زیادی به عنوان یک میوه فصلی در دسترس ، در بسیاری از کشورهای حاره ای آسیا به دست آورد ودر باغ های خانگی و تجاری به طور وسیعی پرورش یافت.

میوه این گیاه در زمان رسیدن قابل مصرف بوده و بخش خوراکی آن قسمت گوشتی سفید درونی بوده که شیرین و دارای طعم مطبوعی است. رامبوتان در بسیاری از کشورها به دلیل محتوای قند و ویتامین C  بالایی که دارد میوه ای شیرابه دار ، بسیار محبوب و خوش مزه بوده که خون ریزی لثه را متوقف میکند.کلسیم موجود در رامبوتان نیز باعث استحکام استخوان ها و دندان ها شده در حالی که ویتامین B2 به هضم چربی و شکل گیری بدن افراد در سن رشد کمک می کنند ، نیاسین نیز سبب فعال ساری سیستم گوارش ، تسکین  اسهال خونی و معده متورم و تب شده و به تغذیه و تقویت بدن  کمک می نماید .

ریشه های  رامبوتان ، پوست و برگ های آن کاربردهای متنوعی در پزشکی و تولید رنگ ها دارند .بذرهای گیاه نیز در ساخت صابون ها و داروها استفاده می شوند.  میوه (احتمالا نارس) قابض است. سم استخراج شده از بذرهای خشک شده این گیاه به عنوان دارو نیز استفاده میشود .

رامبوتان به عنوان منبعی از ویتامین c و کلسیم ، ترکیباتی مانند نیاسین ، آهن ،پروتئین و فیبر را تامین می کند در مالزی جوشانده ریشه برای درمان تب و پوست درخت به عنوان قابض برای بیماری های زبانی استفاده میشود برگ ها جهت تسکین سردرد روی گیجگاه ، ضماد میشود . در مالایا پوست خشک شده میوه در داروخانه ها فروخته میشود و در طب محلی استفاده می گردد . جوشانده قابض پوست درخت برا ی درمان بیماری برفک کاربرد دارد.

جوشانده ریشه ها به عنوان تب بر نیز کاربرد زیادی دارد. مصرف روزانه 5 مرتبه میوه و سبزی  رامبوتان باعث کاهش احتمال ابتلا به سرطان می شود .اخیرا نتایج پژوهشی نشان داده که مصرف 9 یا 10 مرتبه در روز از میوه ها و سبزیجات همراه با سه مرتبه از فرآورده های لبنی کم چرب در کاهش فشار خون موثراست.  در میوه رامبوتان معمولا یک بذر منفرد به رنگ قهوه ای روشن وجود دارد این بذر به دلیل غنی بودن از نظر برخی چربی ها و روغن ها (عمدتا اولئیک و ایکوزانوئیک) در صنعت ارزشمند محسوب میشود و برای پخت و پز و ساخت صابون مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه