مجموعه مستند «انسان‌سازان»

مجموعه مستند «انسان‌سازان»

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، مجموعه مستند «انسان‌سازان» به تهیه‌کنندگی علی شهاب‌الدین روایتی از مشارکت خیرین مدرسه ساز در توسعه علمی و فرهنگی کشور ۱۱ بهمن با حضور وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان صداوسیما و رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در سالن مولانای مرکز همایش‌های صدا و سیما رونمایی می شود.

مجموعه مستند تلویزیونی «انسان سازان» با هدف فرهنگ‌سازی در کار خیر و واکاوی زندگی خیرین مدرسه‌ساز در شبکه مستند سیما با همکاری خیرین مدرسه ساز تهران و مشارکت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در ۱۰ قسمت تولید شده است.

این مجموعه که بر اساس زندگی مرحوم حاج آقا پرداختی چیذری، حاج اکبر ابراهیمی اهیمی، دکتر ناصر قفلی، دکتر گل نراقی، مهندس رازفر، برادران عبدالحامد و محمدتقی معتمدیان، حاج حسین حیدری، نعمت بنی‌آدم، نادره قریشی و دکتر عذرا خزائی ساخته شده، ۱۱ بهمن ساعت ۹ تا ۱۲ با حضور وزیر آموزش و پرورش رئیس سازمان صداوسیما، رییس و اعضای جامعه خیرین مدرسه ساز کشور دیگر مسئولین و هنرمندان در سالن مولانای مرکز همایش‌های صدا و سیما رونمایی می‌شود.

فیلم مستند زندگی دکتر رضا گل نراقی خیر مدرسه‌ساز یکی از قسمت‌های مجموعه مستند انسان‌سازان است که در جشنواره عمار با حضور وزیر آموزش و پرورش اکران شد.

رضا گل نراقی در روزهای ابتدایی شروع جنگ‌تحمیلی تمام رفاه خود را با بالاترین سطح علمی، در کشور آمریکا رها کرده و به جهت عشق و علاقه به وطن، برای خدمت به هم‌میهمانش به ایران باز می‌گردد.

وی که از پیشتازان و پایه‌گذاران کاربرد علم ایمپلنت دندانپزشکی در کشور است علاوه‌بر آموزش این تخصص بین دانشجویان رشته دندانپزشکی تمام سود مالی حاصل از شغلش را وقف مدرسه‌سازی برای مناطق نیازمند کرده است.

وزیر آموزش و پرورش پس از تماشای این فیلم مستند با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ زیبای مدرسه‌سازی، فیلم مستند انسان سازان را نمونه‌ای تاثیرگذار و دارای ارزش‌های هنری و اخلاقی ویژه خواند و افزود: آثاری از این قبیل می‌توانند زمینه ساز آگاهی و ایجاد رغبت افراد زیادی برای حمایت از امر مدرسه سازی شود.

بخشی از روایت این فیلم از زبان اساتیدی مانند شهرام ناظری، پروفسور احمدرضا بهره مند، ایرج حسابی فرزند پروفسور حسابی و پروفسور فرشاد یکتا، گفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه