از سراسر وب

عوارض درمان های نامناسب زیبایی دندان ها

یک جراح دندانپزشکی مطرح کرد؛
عوارض درمان های نامناسب زیبایی دندان ها/ مراقب لبخندمان باشیم.

عوارض درمان های نامناسب زیبایی دندان ها – یک جراح دندانپزشکی، نسبت به عوارض درمان‌های نامناسب زیبایی دندان‌ها هشدار داد و گفت: برای انجام درمان های زیبایی دندان‌ها حتما مشورت بگیریم تا دچار مشکل نشویم.

حدیثه محمدپورزرندی، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به گرایش و اقبال عمومی به کارهای زیبایی دندان‌ها، افزود: گرایش مردم به داشتن دندان‌های زیبا، مثل جراحی بینی رو به افزایش است و همین موضوع می‌تواند با عارضه‌هایی همراه باشد.

وی توضیح داد: همانطور که برای جراحی زیبایی بینی، باید نزد پزشک متخصص و مجرب جراحی پلاستیک رفت، برای درمان‌های زیبایی دندان‌ها نیز باید سراغ پزشک متخصص این کار رفت.

این جراح دندانپزشکی ضمن هشدار نسبت به عارضه‌های ناشی از درمان نامناسب زیبایی دندان‌ها، گفت: اگر درمان زیبایی به درستی انجام نشود مثلاً مینای دندان‌ها بیش از حد تراشیده شود و به عاج برسد، یا روش انجام کار با دقت و صرف زمان کافی نباشد، مشکلات زیادی در پی خواهد داشت که شاید بعضاً قابل جبران نباشند.

محمدپورزرندی افزود: علم درمان‌های زیبایی دندانپزشکی آنقدر گسترده است که تخصص‌های جداگانه دانشگاهی برای آن تعریف شده و هر روز شاهد روش‌های جدید هستیم که می‌بایست توسط متخصص دانشگاهی انجام شود.

وی به یک مورد از درمان‌های زیبایی دندانپزشکی اشاره کرد و گفت: در روش لامینیت سرامیکی یا همان ونیر سرامیکی (چینی)، ابتدا دندانپزشک تراش کمی روی دندان‌ها انجام داده، قالب گیری می‌کند و سپس قالب‌ها به لابراتوار فرستاده می‌شود. لامینیت‌های سرامیک در لابراتوار آماده شده و در جلسه بعد روی دندان‌ها چسبانده می‌شوند. تراش لامینیت با تراش روکش متفاوت بوده و بسیار کمتر است و فقط ۰.۳ تا ۰.۵ میلی متر از سطح روی دندان برداشته می‌شود.

محمدپورزرندی تاکید کرد: روش انجام لامینیت و مقدار تراش دندان‌ها بسیار مهم است. دندانپزشک ماهر و متبحر می‌تواند در بسیاری از موارد بدون هیچ گونه تراش و بدون آسیب به مینای دندان‌ها این درمان را انجام دهد.

این متخصص دندانپزشکی زیبایی گفت: هر کسی که مایل است به فرم دلخواه و زیبایی برای دندان‌های خود برسد، باید به دندانپزشک متخصص مراجعه کند که با روش‌ها و تکنیک‌های ترمیم دندان کاملاً آشنا باشد و بتواند متناسب با نوع دندان و ویژگی‌های شخص بیمار، بهترین نتیجه ممکن را برای او رقم بزند. همچنین، این متخصص دندانپزشکی، باید در مهارت‌های زیبایی شناسی به درک بالایی دست پیدا کرده باشد.

محمدپورزرندی افزود: وجود چنین شخصی متضمن بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند افراد خواهد بود.

اول دنت

پست های اخیر

بهترین متخصص ایمپلنت در شهرک غرب

در کلان شهر شلوغ تهران ، تقاضا برای متخصصان ایمپلنت دندان در حال افزایش است.… مشاهده

4 ساعت قبل

دلایل درد دندان بعد از پرکردن چیست؟ (حساسیت دندان بعد از پرکردن)

وقتی صحبت از روش های دندانپزشکی به میان می آید، پرکردن دندان برای بسیاری از… مشاهده

5 ساعت قبل

دلایل سفید شدن لثه

سلامت لثه در سلامت کلی بهداشت دهان و دندان ما نقش اساسی دارد. اما گاهی… مشاهده

1 هفته قبل

معرفی بهترین قلم سفید کننده دندان

سفید کردن دندان در صنعت زیبایی و سلامت امروزی به یک کلمه رایج تبدیل شده… مشاهده

1 هفته قبل

بهترین دندانپزشک اطفال در شهرک غرب تهران

یافتن بهترین دندانپزشک اطفال برای کودک خود در شهرک غرب تهران، تصمیم مهمی است که… مشاهده

2 هفته قبل

7 علت افتادن روکش دندان + درمان موقت در خانه

علت افتادن روکش دندان من چیست؟ روکش های دندان راه حلی رایج برای مشکلات مختلف… مشاهده

2 هفته قبل