طبقه دوم ساختمان قدیم این دانشکده به زودی تخلیه و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفته

طبقه دوم ساختمان قدیم این دانشکده به زودی تخلیه و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفته

پایگاه خبری دندانه: طبق اخبار رسیده با توافق رییس دانشکده دندانپزشکی تهران با مدیران دانشگاه علوم پزشکی تهران، طبقه دوم ساختمان قدیم این دانشکده به زودی تخلیه و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار خواهد گرفت تا با تغییر کاربردی و اصلاحات ساختمانی به مرکز آموزش‌های الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی تهران تبدیل شود. این خبر موجب نگرانی بسیاری از پیشکسوتان و اساتید دندانپزشکی ایران شده است.

نکته جالب در این میان (طبق گفته یکی از دانشجویان در صفحه اینستاگرام) تخریب یکی از معدود آزمایشگاه های علوم دندانی کشور و تغییر کاربری آن به سرویس بهداشتی است!
آنچنان که از گفته‌های اساتید و دانشجویان دانشکده دندان‌پزشکی تهران برمی‌آید این تصمیم بدون مشورت و نظرسنجی با اعضای هیات علمی و با توافق شخصی رییس دانشکده با مدیران دانشگاه اتخاذ شده است.

ساختمان قدیم دانشکده دندانپزشکی تهران قدیمی‌ترین دانشکده دندان‌پزشکی ایران است که در سال ۱۳۱۶ ساخته و در سال ۱۳۱۸ به بهره‌برداری رسید و دربر گیرنده هشتاد سال تاریخ دندانپزشکی ایران است. در ابتدای دهه نود با تکمیل ساختمان جدید دانشکده در امیرآباد شمالی تهران، دانشکده به محل جدید انتقال یافت اما این ساختمان همچنان به عنوان زیر مجموعه دانشکده و دفتر برخی گروه های آموزشی و برخی آزمایشگاه ها نظیر لیزر، مواد دندانی و جامعه‌نگر استفاده میشد.

حال خبر میرسد تاریخی ترین ساختمان دندانپزشکی ایران در عوض نگهداری به عنوان اولین دانشکده دندانپزشکی ایران و تبدیل به موزه، مشمول تغییرات داخلی و تغییر کاربری خواهد شد.
مشخص نیست مبنای توافق رییس دانشکده دندانپزشکی تهران برای اخذ این تصمیم چیست و ساختمان در ازای چه قراردادی از تملک دانشکده دندانپزشکی خارج شده است و آیا مدیر موقت یک مجموعه این اختیار را دارد که برای سرنوشت تاریخ هشتاد ساله دندانپزشکی ایران شخصا تصمیم گیری کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه