زن عظیم‌الجثه آمریکایی می‌گوید ابتلا به سرطان بهترین اتفاق زندگی‌اش بوده است

زن عظیم‌الجثه آمریکایی می‌گوید ابتلا به سرطان بهترین اتفاق زندگی‌اش بوده است

زن عظیم‌الجثه آمریکایی می‌گوید ابتلا به سرطان بهترین اتفاق زندگی‌اش بوده است

جن کاستا، ۳۵ ساله ساکن نیویورک، که قبل از سرطان دهان یک زن عظیم‌الجثه بود، از ابتلا به این بیماری بسیار خوشنود است و می‌گوید جانش را مدیون سرطان است. رسانه‌های خارجی نوشته‌اند این زن در نتیجه جراحی که باعث از دست رفتن ۹۵ درصد از زبانش شده، ۵۰۰ پوند، معادل بیش از ۲۲۶ کیلوگرم وزن کم کرده است!

خانم جن در مصاحبه با نیویورک پست گفته در دوران کودکی همیشه اضافه‌وزن داشته، اما در سن ۱۹ سالگی، یعنی زمانی که تصادف با یک اتوبوس باعث پاره شدن رباط‌های زانویش شد، به تخت دوخته شد. او پس از آن حادثه برای ۱ سال اصلاً نمی‌توانست از جای خود بلند شود و در نتیجه‌ی ابتلا به افسردگی، به غذا خوردن زیاد روی آورد. در نهایت آن‌قدر وزن اضافه کرد که حتی نمی‌توانست به تنهایی حمام برود یا بسیاری از کارهای شخصی‌اش را انجام دهد و این سبب شد به استعمال ماده مخدر فن سیکلیدین روی بیاورد که خود او بر این باور است این ماده سبب شده است دچار سرطان دهان شود.

جن سال ۲۰۱۵ به دلیل احساس درد در دهان و ایجاد یک توده سفید روی زبانش به دکتر مراجعه کرد. او می‌گوید: «دکترها اول دارو پشت دارو برای من تجویز می‌کردند. اما فایده‌ای نداشت و درد دهانم دیگر غیرقابل‌تحمل شده بود، تا جایی که نمی‌توانستم غذا و نوشیدنی بخورم یا بیشتر از ۱۰ کلمه در روز حرف بزنم.»

مبارزه با مرگ به قیمت از دست دادن زبان
پس از مراجعه به ۵ پزشک، در نهایت پزشک ششم علائم سرطان در دهان جن را تشخیص داد و به او گفت دچار یک سرطان پیش‌رونده شده که غدد لنفاوی گردنش را درگیر کرده است.

دکترها به جن می‌گفتند پرتودرمانی برای او ممکن نیست؛ چرا که اشعه‌ها از چربی‌‌هایش عبور نمی‌کنند. اما او نمی‌خواست تسلیم شود. در نهایت به این واقعیت پی برد تنها راهی که برای درمان سرطانش باقی مانده، برداشتن بافت سرطانی زبان و جایگزینی آن با یک بافت دیگر است. تنها مرکزی که پذیرفت این جراحی سخت را انجام دهد، مرکز سرطان اسلون کترینگ (Sloan Kettering) بود که از معتبرترین مراکز تحقیقاتی سرطان جهان به شمار می‌رود و در نیویورک واقع شده است. این جراحی سال ۲۰۱۶ انجام شد و ۱۹ ساعت طول کشید.

حالا جن بعد از گذشت ۳ سال می‌گوید زبانش هیچ حس و حرکتی ندارد. او از نظر تکلم هم دچار مشکل شده است و دکترها به او گفته‌اند برای باقی عمرش نمی‌تواند چیزی را مزه کند یا بجود و باید با لوله غذا بخورد. این سرطان باعث شده او به رژیم مایعات روی بیاورد و مقدار زیادی وزن کم کند. در ضمن مواد مخدر را هم کنار گذاشته است.

او حالا کمپینی به‌راه انداخته تا به افرادی که می‌خواهند از شر چاقی و مواد مخدر راحت شوند کمک کند. جن می‌گوید: «در ۲ سال گذشته، شبانه‌روز با عشق به کمک به دیگران زندگی کردم و نفس کشیدم. از سراسر دنیا پیغام‌هایی از افرادی دریافت می‌کنم که می‌گویند من به آن‌ها کمک کرده‌ام از شرایط بدی که دارند عبور کنند. ۳ سال پیش حتی در خواب هم خودم را اینجا که هستم نمی‌دیدم. برای اولین بار در زندگی‌ام احساس می‌کنم زنده هستم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه