دکتر قلابی در مطب به دام افتاد/ درمان مردم با مهر دندان پزشک!

دکتر قلابی در مطب به دام افتاد/ درمان مردم با مهر دندان پزشک!

دکتر قلابی در مطب به دام افتاد/ درمان مردم با مهر دندان پزشک!
خراسان نوشت: جوانی که ادعا دارد قبلا دانشجوی رشته پزشکی بوده اما ادامه تحصیل نداده است، در حالی دستگیر شد که به عنوان پزشک مشغول معالجه انواع بیماری های مردم در مطب بود!

اوایل بهمن یکی از بازرسان دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با دقت مشغول بررسی نسخه های پزشکی بود ناگهان نگاهش روی یک نسخه خیره ماند. داروهای تجویز شده در نسخه دفترچه بیمه، هیچ همخوانی با هم نداشتند و ماجرای درمان نوع بیماری بسیار مشکوک به نظر می رسید. بازرس مذکور بلافاصله به استعلام شماره نظام پزشکی موجود روی نسخه درمانی پرداخت و متوجه شد که مهر پای نسخه، مربوط به یک خانم دندان پزشک در کرمانشاه است!

دیگر حتی لحظه ای درنگ هم جایز نبود. جان بیماران زیادی در معرض خطر و حتی مرگ قرار داشت چرا که واکاوی این نسخه درمانی نشان می داد که یک پزشک قلابی مشغول درمان مردم در زیر پوست این شهر بزرگ است.

گزارش خراسان حاکی است، نشانی پای نسخه درمان حاکی از آن بود که این تخلف وحشتناک در محدوده میدان بار سپاد و در حاشیه شهر صورت می گیرد بنابراین بازرس وظیفه شناس، بلافاصله عازم خیابان شقایق شد و به تحقیق میدانی پرداخت. جوانی داخل مطب نشسته و سرگرم معالجه بیمارانی بود که در صف انتظار قرار داشتند.

کنکاش های تخصصی نشان می داد که دکتر قلابی از چند مهر در زیر نسخه های درمانی استفاده می کند که مهر اصلی او ارتباط با رشته پزشکی ندارد، به همین دلیل بازرس دانشگاه علوم پزشکی با پلیس 110 تماس گرفت و ماجرای پزشک قلابی را اطلاع داد. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و با صدور دستوری ویژه از سوی سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری سپاد مشهد) گروهی از نیروهای گشت انتظامی عازم خیابان شقایق شدند و در حالی دستبندهای پولادین قانون را بر دستان جوان 38 ساله حلقه زدند که او هاج و واج فقط به ماموران خیره شده بود! با انتقال دکتر قلابی به کلانتری، تحقیقات ویژه‌ای از وی آغاز شد چرا که اقدامات هولناک او احتمال داشت «مرگ» را در جامعه تزریق کند!

«ع- الف» که دیگر همه چیز را لو رفته می دید به ناچار لب به اعتراف گشود و راز اتهامات وحشتناک خود را فاش کرد.

او با این ادعا که در رشته پزشکی ترک تحصیل کرده است،ادامه داد: چند سال در رشته پزشکی درس خواندم اما نتوانستم در این رشته مدرک بگیرم و ترک تحصیل کردم تا این که حدود دو سال قبل در همین مطب با یک پزشک عمومی آشنا شدم و در روزهایی که آن پزشک حضور نداشت من به جای او بیماران را درمان می کردم و برایشان نسخه می نوشتم البته بیمارانی در حد سرماخوردگی یا جوش صورت را درمان می کردم و بقیه بیماری ها را به دیگر پزشکان ارجاع می دادم. این متهم متاهل که اهل تهران است در ادامه اظهاراتش گفت: وقتی آن پزشک عمومی از این مطب به جای دیگری رفت من هم به طور اتفاقی با یک شماره نظام پزشکی مهر درست کردم و با مهر دو پزشک عمومی دیگر که در مطب مانده بود، به نسخه نویسی برای بیماران پرداختم اما آن خانم دندان پزشک را نمی شناسم! به گزارش خراسان، با توجه به این که مطب مذکور در حاشیه شهر قرار داشت و بیماران زیادی نیز به این پزشک قلابی مراجعه می کردند و او را به عنوان «دکتر عمومی»می شناختند، وی با صدور دستور ویژه‌ای از سوی مقام قضایی روانه زندان شد تا بررسی های تکمیلی در این باره انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه