از سراسر وب

دندان‌پزشکان بسیار کمتر از سایر کادر درمان به کووید ۱۹ مبتلا شدند

دندان‌پزشکان بسیار کمتر از سایر کادر درمان به کووید ۱۹ مبتلا شدند.
بررسی نتایج تحقیق ۶ ماهه بر روی دندان‌پزشکان آمریکایی

 

پژوهش‌های موسسه‌ی علوم و تحقیقات و مقررات سلامت انجمن دندان‌پزشکی آمریکا نشان می‌دهد میزان شیوع کووید ۱۹ در بین دندان‌پزشکان آمریکایی از نوامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) تاکنون ۲.۶ درصد بوده که این میزان، از سایر اعضاء کادر درمان، از جمله پرستاران و پزشکان بسیار کمتر است.

به گزارش وبسایت انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (ADA)، نتایج این پژوهش طولی ۶ ماهه که در نشریه‌ی این انجمن منتشر شده، بر مبنای اطلاعات تحقیق آنلاین از ۲ هزار و ۱۹۶ دندان‌پزشک شاغل در بخش‌های خصوصی یا دولتی و بر اساس علائم، نتایج آزمایش کووید ۱۹ و شیوه‌های پیشگیری از ابتلا به این بیماری در آن‌ها بوده است.دندان‌پزشکان بسیار کمتر از سایر کادر درمان به کووید ۱۹ مبتلا شدند

در این تحقیق مشاهده شد نرخ بروز کووید ۱۹ در دندان‌پزشکان از ۲ دهم تا ۱.۱ درصد در هر ماه متغیر بوده و متوسط نرخ ابتلا در ۶ ماه به ۰.۵ درصد رسیده است. این در حالی است که تحقیقاتی که ماه می ۲۰۲۰ بر روی اعضاء خط مقدم کادر درمان از جمله پزشکان و پرستاران انجام شد، نشان داد میزان ابتلای آن‌ها به کووید ۱۹، بیست و نه درصد بوده است.دندان‌پزشکان بسیار کمتر از سایر کادر درمان به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

از آنجا که بسیاری از درمان‌های دندان‌پزشکی آئروسل تولید می‌کنند، تصور بر این بود که این حرفه دندان‌پزشکان را در معرض خطر بالایی از ابتلا به کووید ۱۹ قرار می‌دهد؛ بنابراین در طول این پژوهش، تعداد دندان‌پزشکانی که درمان‌های تولیدکننده‌ی آئروسل را انجام می‌دادند از ۹۲.۸ درصد در ماه اول به ۹۸.۴ درصد در ماه آخر افزایش یافت.

در این بین حداقل ۹۹.۷ درصد از دندان‌پزشکان گفته بودند که از استراتژی‌های کنترل عفونت پیشرفته در مطب خود استفاده می‌کنند. تعداد زیادی از آن‌ها بیماران و کارکنان خود را غربالگری و در فاصله‌ی ویزیت دو بیمار فضا را ضدعفونی می‌کردند و به بیماران می‌گفتند فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

زمانی که تجهیزات حفاظت فردی (PPE) محدود بود، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) استراتژی‌هایی برای استفاده‌ی بهینه از این تجهیزات، مانند عوض نکردن ماسک بعد از ویزیت هر بیمار را تشویق می‌کرد؛ اما در طول این مطالعه، دندان‌پزشکان کمتر از این استراتژی‌ها پیروی کردند. به‌طوری‌که ماه اول ۱۷.۶ درصد از آن‌ها ماسک خود را بین دو بیمار تعویض می‌کردند و این میزان در ماه‌های بعد هرگز به کمتر از ۲۵.۵ درصد نرسید.

دکتر مارسلو آراوجو رئیس موسسه‌ی علوم و تحقیقات و مقررات سلامت انجمن دندان‌پزشکی آمریکا می‌گوید: «این تحقیق، حکایت از میزان بالای غربالگری بیماران پیش از معاینه و کنترل عفونت قابل قبول دارد که نشان می‌دهد رعایت کردن پروتکل‌های سخت‌گیرانه‌، دندان‌پزشکان، بیماران و کارکنان را از ابتلا به کووید ۱۹ مصون می‌دارد.»دندان‌پزشکان بسیار کمتر از سایر کادر درمان به کووید ۱۹ مبتلا شدند

محققین در نظر دارند در مراحل بعدی، به تحقیق در این باره که چه چیزی در استفاده از تجهیزات حفاظت فردی (PPE) بر اساس توصیه‌های CDC به دندان‌پزشکان کمک می‌کند و چه چیزی مانع آن‌ها می‌شود و میزان اثرگذاری سطوح مختلف استفاده از این تجهیزات و فرایندهای کنترل عفونت در پیشگیری از کووید ۱۹ تحقیق کنند.دندان‌پزشکان بسیار کمتر از سایر کادر درمان به کووید ۱۹ مبتلا شدند

اول دنت

پست های اخیر

بهترین متخصص ایمپلنت در شهرک غرب

در کلان شهر شلوغ تهران ، تقاضا برای متخصصان ایمپلنت دندان در حال افزایش است.… مشاهده

12 دقیقه قبل

دلایل درد دندان بعد از پرکردن چیست؟ (حساسیت دندان بعد از پرکردن)

وقتی صحبت از روش های دندانپزشکی به میان می آید، پرکردن دندان برای بسیاری از… مشاهده

60 دقیقه قبل

دلایل سفید شدن لثه

سلامت لثه در سلامت کلی بهداشت دهان و دندان ما نقش اساسی دارد. اما گاهی… مشاهده

1 هفته قبل

معرفی بهترین قلم سفید کننده دندان

سفید کردن دندان در صنعت زیبایی و سلامت امروزی به یک کلمه رایج تبدیل شده… مشاهده

1 هفته قبل

بهترین دندانپزشک اطفال در شهرک غرب تهران

یافتن بهترین دندانپزشک اطفال برای کودک خود در شهرک غرب تهران، تصمیم مهمی است که… مشاهده

2 هفته قبل

7 علت افتادن روکش دندان + درمان موقت در خانه

علت افتادن روکش دندان من چیست؟ روکش های دندان راه حلی رایج برای مشکلات مختلف… مشاهده

2 هفته قبل