دنتال‌‌هایجنیستی که روی جلد مجله فوربس رفت

دنتال‌‌هایجنیستی که روی جلد مجله فوربس رفت

به نقل از دندانه : ژورنال فوربس عکس جلد شماره‌ی سپتامبر ۲۰۲۱ خود را به یک دنتال هایجینیست آلبانیایی به نام آنایدا دتی (Anaida Deti) اختصاص داده است.

تصویر آنایدا دتی روی جلد شماره‌ی سپتامبر ۲۰۲۱ مجله فوربس
آنایدا دتی، یک بانوی. آلبانیایی‌ الاصل است که به کانادا مهاجرت کرده. او یک دنتال هایجینیست و مدیر و مؤسس کلینیک دندان‌پزشکی دنتال ایکس (DentalX) است. خانم دتی با تأسیس یک کلینیک بهداشت محور در تورنتو و به‌کارگیری دنتال هایجینیست‌ها در کنار دندان‌پزشکان جوایز فراوان و توجه زیادی را از آنِ خود کرده است.

سال ۲۰۰۳ زمانی که دتی به همراه همسرش به کانادا مهاجرت کرد، هیچ‌کس را در این کشور نمی‌شناخت و زیاد هم انگلیسی نمی‌دانست. حتی کانادا مدارک دانشگاهی او را قبول نداشت؛ اما او یک رویای بزرگ در سر داشت و آن‌ هم تأسیس یک کلینیک بهداشت محور بود که در آن با وجود ارائه‌ی انواع خدمات درمانی، اولویت با پیش‌گیری باشد.

حال او در کانادا یک دنتال هایجینیست دارای مدرک است که تمام دنتال هایجینیست‌ها و دستیاران کلینیکش که در تورنتو واقع است مدرک معتبر دارند و به زبان‌های مختلفی از جمله انگلیسی، اسپانیایی و آلبانیایی صحبت می‌کنند. بیشتر کارکنان این کلینیک دنتال هایجینیست هستند و دو دندان‌پزشک عمومی از جمله یک دندان‌پزشک ایرانی در آن خدمات درمانی ارائه می‌دهند.

آنایدا دتی در مصاحبه‌اش با فوربز می‌گوید: «جا افتادن یک کلینیک که به جای دندان‌پزشک توسط دنتال هایجینیست اداره می‌شود قدری زمان برد. ما در کلینیک خود بیشتر بر روی بهداشت تمرکز داریم و زمان معاینه‌ی بیماران را طولانی‌تر و پیش‌گیری محور در نظر گرفته‌ایم.»

او ادامه می‌دهد: «برای شروع یک کار، هرگز معطل داشتن یک امکان خاص نباشید و کارتان را شروع کنید. در ابتدای کار مجبور هستید با منابع کم و محدود شروع کنید، به این معنا که مجبورید ساعات زیادی از روز را به‌تنهایی صرف کار کنید تا اینکه کسب و کارتان جان بگیرد و گسترش پیدا کند. در ضمن از ریسک کردن و اشتباه نترسید، چرا که انسان از اشتباه می‌آموزد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه