از سراسر وب

تاثیر ژنتیک بر سلامت دندان ها

به نقل از آزاد مد : تاثیر ژنتیک بر سلامت دندان ها

مطالعات جدیدی در این زمینه انجام گرفته و نشان داده که فاکتور های ژنتیکی افراد نمی تواند تاثیری بر میزان پوسیدگی دندان افراد داشته باشد.

تاثیر ژنتیک بر سلامت دندان ها
تاثیر ژنتیک بر سلامت دندان ها – مطالعات جدیدی در این زمینه انجام گرفته و نشان داده که فاکتور های ژنتیکی افراد نمی تواند تاثیری بر میزان پوسیدگی دندان افراد داشته باشد. هر چند تحقیق دیگری نشان داده است کودکانی که مادران آنها دچار چاقی هستند احتمال بیشتری دارد که دندان هایشان بیشتر پوسیده شود.

یک مقاله که اخیرا منتشر شده است نشان می دهد که از هر 3 کودک استرالیایی یک نفر دچار پوسیدگی دندان می شود و این کودکان در شروع دوران تحصیلی دچار این مشکل می شوند.

همچنین دکتر سیلویا در این تحقیق دریافت که سلامت مادران و نحوه زندگی آنها در دوران بارداری بر سلامتی دندان های کودکان تاثیر گذار است. همچنین مادرانی که در دوران بارداری دچار چاقی هستند احتمال بیشتری دارد که کودکانشان دچار پوسیدگی دندان شوند.

تاثیر ژنتیک بر سلامت دندان ها – ارتباط بین چاقی مادران و پوسیدگی دندان در کودکان پیچیده است. این احتمال وجود دارد که وزن مادران تاثیر بیولوژیکی بر رشد جنین بگذارد که می تواند ریسک پوسیدگی دندان را در کودکان افزایش دهد. و علت آن می تواند استفاده از شکر بیشتر باشد. 2/32 درصد از کودکان دو قلو دچار پوسیدگی دندان می شوند و تقریبا 1/24درصد از آنها دچار پوسیدگی پیشرفته هستند. دکتر سیلویا معتقد است که نباید پوسیدگی دندان ها را مرتبط به عوامل ژنتیکی دانست . زیرا اگر افراد تصور کنند که سلامت دندان هایشان مرتبط با عوامل ژنتیکی است، اهمیت کمتری به سبک زندگی خود نمی دهند.

تاثیر ژنتیک بر سلامت دندان ها – مطالعات این تحقیق نشان داده که برای جلوگیری از بیماری های دهان و دندان در کودکان باید کودکان را به صورت حرفه ای آموزش دهیم تا بتوانند از بروز برخی از این بیماری ها جلوگیری کنند. دکتر سیلویا بیان می کند که پوسیدگی دندان ها یک بیماری جدی است زیرا ثابت شده که پوسیدگی دندان کودکان احتمال ابتلا به بیماری دیابت و بیماری های قلبی در آینده را افزایش می دهد.

اول دنت

پست های اخیر

بهترین متخصص ایمپلنت در شهرک غرب

در کلان شهر شلوغ تهران ، تقاضا برای متخصصان ایمپلنت دندان در حال افزایش است.… مشاهده

3 ساعت قبل

دلایل درد دندان بعد از پرکردن چیست؟ (حساسیت دندان بعد از پرکردن)

وقتی صحبت از روش های دندانپزشکی به میان می آید، پرکردن دندان برای بسیاری از… مشاهده

4 ساعت قبل

دلایل سفید شدن لثه

سلامت لثه در سلامت کلی بهداشت دهان و دندان ما نقش اساسی دارد. اما گاهی… مشاهده

1 هفته قبل

معرفی بهترین قلم سفید کننده دندان

سفید کردن دندان در صنعت زیبایی و سلامت امروزی به یک کلمه رایج تبدیل شده… مشاهده

1 هفته قبل

بهترین دندانپزشک اطفال در شهرک غرب تهران

یافتن بهترین دندانپزشک اطفال برای کودک خود در شهرک غرب تهران، تصمیم مهمی است که… مشاهده

2 هفته قبل

7 علت افتادن روکش دندان + درمان موقت در خانه

علت افتادن روکش دندان من چیست؟ روکش های دندان راه حلی رایج برای مشکلات مختلف… مشاهده

2 هفته قبل