تاثیر ضعف دستگاه گوارش بر سلامت چشم‌ها

گوارش

اول دنت : بسیاری از مشکلات اعضای بدن ما به یکدیگر ارتباط دارند. آیا می دانستید عامل برخی از بیماری های چشمی، مشکلات دستگاه گوارش هستند؟

بین تغذیه مناسب و بهبود بینایی ارتباط مستقیم وجود دارد، به این دلیل که چشم ما برای عملکرد مناسب به مواد مغذی نیاز دارد. چشم ها بدون کمک دستگاه گوارش در هضم و جذب مواد غذایی نمی تواند به ویتامین های مورد نیاز دست پیدا کند.

جذب ضعیف مواد غذایی در دستگاه گوارش هم باعث بروز بیماری هایی چون رتینوپاتی دیابتی، آب سیاه، تخریب ماکولا ( لکه زرد) و آب مروارید خواهد شد پس در واقع اگر دستگاه گوارش بخصوص روده ها بخوبی کار نکنند، چشم هایمان در معرض ابتلا به این بیماری های خطرناک قرار خواهند گرفت.

هضم ضعیف مواد مغذی به این معناست که ویتامین ها و مواد معدنی به چشم شما نمیرسد و این امر باعث کمبود ویتامین، کاهش گردش خون و التهاب چشم می شود بنابراین چگونه می توان سیستم هضم مواد غذایی را بهبود بخشید تا سیستم بینایی حداکثر بهره را از تغذیه شما ببرد؟ این کار را می توان با افزایش تولید آنزیم های گوارشی که به افزایش تجزیه و جذب مواد غذایی در دستگاه گوارش کمک می کنند، انجام داد.

بیماری های چشمی

راه حل مشکلات گوارشی و چشم

مصرف غذا های فراوری شده را کاهش دهید زیرا این مواد تولید آنزیم های گوارشی را کاهش می دهند.

غذاهای خام را در رژیم غذایی خود بگنجانید. به این دلیل که غذاهایی که با دمای بالا پخته و گرم می شوند، به میزان قابل توجهی آنزیم های گوارشی را از بین می برند بنابراین پزشکان توصیه می کنند که از سبزیجات خام برای افزایش دوباره آنزیم های گوارشی استفاده کنید.

برای افزایش آنزیم های گوارشی می توانید دارو مصرف کنید. این دارو ها بدون نسخه هم قابل فروش هستند.

غذا های سرشار از آنزیم مانند جوانه دانه ها و حبوبات مصرف کنید. بدین دلیل که جوانه باعث افزایش سطح تولید آنزیم ها در غذاها می شود . برخی از این مواد غذایی شامل آووکادو، انبه، کیوی، انگور، آناناس، عسل، روغن زیتون و روغن نارگیل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه