بلیچینگ ونحوه ی انجام آن توسط دندانپزشک

بلیچینگ

در اثر استفاده از مواد غذایی ، نوشیدنیها و دخانیات به مرور رنگ دندانها تغییر پیدا می کند ، دندانها داری ظاهری زشت می شوند برای همین منظور و برای بازگرداندن سفیدی به دندانها دندانپزشکان از روشهای مختلفی استفاده می کنند .

بلیچینگ دندان یک روش می باشد که کمک می کند رنگ دندانها سفید به نظر برسد . در داخل مواد بلیچینک آب اکسیژنه وجود دارد که باعث می شود جرم دندانها ازبین برود ورنگ دندانها سفید شود .

در برخی مواقع به علت اینکه شدت بدرنگی در دندانها زیاد می باشد باید عمل بلیچینگ چندین بارتکرار شود . بلیچینگ برروی دندانهای لامینیت و روکش شده قابل استفاده نمی باشد .

روشهای انجام بلیچینگ دندان :

1-انجام بلیچینگ در مطب دندانپزشک :

دندانپزشک در مطب برای انجام بلیچینگ از موادی استفاده می کند که داری غلظت بالایی هستند به همین منظور و برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دندانها از دستگاه های مخصوص این کار استفاده می کنند .

2-انجام عمل بلیچینگ در خانه :

انجام بلیچینگ در خانه توسط خود فرد و با استفاده از قالبهای مخصوص به همراه ژل های مخصوص بلیچینگ انجام می شود . چنانچه بعد ازانجام بلیچینگ توسط دندانپزشک در خانه نیز این امر تکرار شود باعث ماندگاری بیشتر آن می شود

میزان تاثیر بلیچینگ بر روی دندان به چه عواملی بستگی دارد :

1-جنس دندان

2-رنگ دندان

دو کار مهم که قبل از انجام بلیچینگ بر روی دندانها باید انجام شود :

1-در صورت وجود دندان پوسیده باید نسبت به درست کردن آن اقدام شود

2-جرمگیری دندان ها

آیا بلیچینگ به دندان آسیب می رساند ؟

خیر بلیچینگ هیچ آسیبی به دندان وارد نمی کند زیرا ماده ی بلیچینگ بر روی نسج دندان تاثیر نمی گذارد . تنها مشکلی که امکان دارد در برخی مواقع ایجاد کند حساس شدن دندانها می باشد که در افراد مختلف میزان حساسیت تغییر می کند . دندانپزشکان برای حل این مشکل به بیماران پیشنهاد می کنند از مواد ضد حساسیت استفاده کنند .

 

نکاتی در رابطه با بلیچینگ :

1-برای انجام عمل بلیچینگ به هر دندانپزشکی مراجعه نکنید زیرا انجام بلیچینگ نیاز به تخصص داشته و در صورتیکه درست انجام نشود به دندان آسیب می رساند . کلینیک دندانپزشکی پرهام با داشتن پزشکانی متخصص و با تجربه به شما این اطمینان را می دهد تا تمامی مشکلات دندان شما را به بهترین نحو و با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها انجام دهد .

2-عمل بلیچینگ بعد از گذشت مدتی نیاز به تکرار دارد

3-میزان سفید شدن دندان در عمل بلیچینک مشخص نمی شود

4-دندانپزشکان به بیماران خود پیشنهاد می کنند تا عمل بلیچینگ را ابتدا در مطب و سپس چندین بار در خانه تکرار نمایند تا مدت زمان ماندگاری آن بیشتر شود .

میزان ماندگاری بلیچینگ :

با انجام یک مرتبه عمل بلیچینگ انتظارنداشته باشید که آن برای همیشه برروی دندانها ی شما باقی بماند. برای دوام بیشتر بلیچینگ دندانپزشکان توصیه می کنند تا از خوردن نوشیدنی های غلیظ ، قهوه ، مصرف دخانیات پرهیز نمایید و همواره بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه