از سراسر وب

بررسی نحوه اعطای هدفمند تسهیلات و استخراج شاخص های مرتبط

دکتر بهروز رحیمی افزود: با توجه به اینکه ماده یک قانون صندوق رفاه دانشجویان صراحت دارد که تسهیلات صندوق در اختیار دانشجویان مستعد و کم بضاعت قرار گیرد، لذا بررسی نحوه اعطای هدفمند تسهیلات و استخراج شاخص های مرتبط در دستور کار صندوق قرار گرفته است و پیامد این اقدام منجر به بهبود عدالت در پرداخت وام ها و در راستای اهداف برنامه استراتژیک ۵ ساله صندوق خواهد بود.

وی افزود: سرانه وام های دانشجویی هر سال پس از بررسی منابع و تعداد بهره مندان از وام به هیئت امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت پیشنهاد می شود و پس از تصویب جهت اجرا به واحدهای مربوطه ابلاغ می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: ما در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به این مسئله واقف هستیم که با توجه به مشکلات اقتصادی، نرخ تورم و افزایش هزینه های زندگی، میزان وام های دانشجویی پاسخگوی نیاز آنها و در شأن و منزلت آنها نیست. از این رو سعی داریم ارتقاء سرانه وام ها را برای سال تحصیلی آینده بررسی کنیم.
وی یادآور شد: در سال گذشته ۸۰ درصد منابع وام از محل درآمدهای اختصاصی صندوق تامین شده و همین موضوع امکان برنامه ریزی از تخصیص منابع عمومی را دچار محدودیت کرده است. از همین رو سعی داریم با تعامل سازنده با سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی امسال منابع عمومی صندوق به طور کامل تخصیص یابد.

دکتر رحیمی تاکید کرد: با توجه به محدودیت منابع صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در طرحی عملیاتی در نظر داریم شاخص های نیازمندی و شایستگی را برای شناسایی دانشجویان مستعد و کم بضاعت در دانشگاه های علوم پزشکی تعیین کنیم تا عدالت در اعطای تسهیلات برقرار شود و وام به دانشجویان مستعد و کم بضاعت تعلق گیرد.

اول دنت

پست های اخیر

بهترین متخصص ایمپلنت در شهرک غرب

در کلان شهر شلوغ تهران ، تقاضا برای متخصصان ایمپلنت دندان در حال افزایش است.… مشاهده

3 ساعت قبل

دلایل درد دندان بعد از پرکردن چیست؟ (حساسیت دندان بعد از پرکردن)

وقتی صحبت از روش های دندانپزشکی به میان می آید، پرکردن دندان برای بسیاری از… مشاهده

4 ساعت قبل

دلایل سفید شدن لثه

سلامت لثه در سلامت کلی بهداشت دهان و دندان ما نقش اساسی دارد. اما گاهی… مشاهده

1 هفته قبل

معرفی بهترین قلم سفید کننده دندان

سفید کردن دندان در صنعت زیبایی و سلامت امروزی به یک کلمه رایج تبدیل شده… مشاهده

1 هفته قبل

بهترین دندانپزشک اطفال در شهرک غرب تهران

یافتن بهترین دندانپزشک اطفال برای کودک خود در شهرک غرب تهران، تصمیم مهمی است که… مشاهده

2 هفته قبل

7 علت افتادن روکش دندان + درمان موقت در خانه

علت افتادن روکش دندان من چیست؟ روکش های دندان راه حلی رایج برای مشکلات مختلف… مشاهده

2 هفته قبل