برای لمینت دندان به کجا مراجعه کنیم؟

لمینت دندان

به گزارش اول دنت و به نقل از خبرگزاری مهر، لمینت روی سطح جلویی دندان‌ها به کار می‌رود و با پوششی زیبا و یکدست باعث بالا بردن اعتماد به نفس افراد می‌شود تا همیشه لبخندی زیبا و دندان‌هایی سفید داشته باشند، بهتر است بدانید که دندانپزشکان انجام لمینت دندان را برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی‌کنند.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان به انگلیسی (Dental laminate) که به علت جنس آن برخی از دندانپزشکان آن را ونیر (veneer) نیز می‌نامند، یک روکش همرنگ دندان و در عین حال نازک و با دوام است که روی سطح بیرونی دندان‌های بالا و پایین را می‌پوشاند و ظاهر دندان‌هایتان را از لحاظ رنگ، اندازه و شکل تغییر می‌دهد.

لمینت ها علاوه بر خواص ظاهری که برای دندان‌ها دارند، مزایای دیگری مانند افزایش طول عمر دندان‌ها و بالا بردن مقاومت مینای دندان را دارند، بنابراین نصب و انجام صحیح فرآیند لمینیت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر می‌خواهید بدانید که نصب لمینت دندان چگونه است، دانستن همین نکته کافی است که برای چسباندن لمینت به دندان‌ها از یک اشعه خاص و یک نوع رزین حساس به نور استفاده می‌کنند.

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان به صورت کلی از نظر نوع مواد به دو دسته تقسیم بندی می‌شود: لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیت که با هم تفاوت‌های زیادی دارند. برای مثال لمینت سرامیکی از جنس سرامیک یا به اصطلاح چینی است و برای نصب روی دندان نیاز به تراش دندان طبیعی دارد.

قیمت لمینت دندان در انواع مختلف با یکدیگر متفاوت هستند که با مشورت دندانپزشک، شرایط دندان‌های شما و بودجه موردنظرتان روش لمینت مناسب خود را می‌توانید انتخاب کنید.

برای لمینت دندان به کجا مراجعه کنیم؟

لمینت دندان سرامیکی

لمینت سرامیکی که به آن پرسلن ونیر نیز می‌گویند یک پوشش نازک سرامیکی با قطر کم (حدوداً بین ۵ الی ۶ میلی متر) هستند. لمینت سرامیکی با توجه به قالب دندان‌های بیمار در لابراتوار ساخته می‌شود و بعد از تراش دندان توسط دندانپزشک با کمک مواد مخصوص روی دندان محکم می‌شود.

لمینت دندان کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی که به صورت مستقیم روی دندان اعمال می‌شود از جنس پلیمر (نوعی از پلاستیک) همرنگ با دندان است و معمولاً در مطب دندانپزشک این ماده ابتدا به شکل خمیر در می‌آید، سپس روی دندان گذاشته می‌شود و با تابش لیزر روی دندان محکم می‌شود.

در این نوع لمینت دندان اکثراً نیاز به تراشیدن دندان نیست و به صورت مستقیم کامپوزیت‌ها روی دندان قرار خواهند گرفت و یک لایه محافظ روی مینای دندان خواهد بود.

از روش‌های دیگر جهت زیبایی دندان‌ها بلیچینگ دندان می‌باشد. بلیچینگ دندان، یکی از تخصصی‌ترین روش‌های سفید کردن دندان می‌باشد. بسیاری از افراد هنگام مراجعه به دندانپزشک، از این موضوع شکایت دارند که زردی و غیر طبیعی بودن دندان‌هایشان حتی با مسواک زدن و روش‌های خانگی سفید کردن دندان هم از بین نمی‌رود.

چنین تغییر رنگ‌هایی با روش‌های ساده قدیمی و خانگی درمان نمی‌شود و صرفاً تأثیرات این روش‌ها موقتی هستند، بهترین روش در چنین مواقعی، استفاده از بلیچینگ دندان و کمک گرفتن از مواد شیمیایی می‌باشد. قیمت بلیچینگ دندان، به نوع مواد و روش انتخابی شما بستگی دارد.

کلینیک دندانپزشکی آرمانی گزینه‌ای مناسب برای انواع خدمات دندان پزشکی از جمله لمینت دندان، ایمپلنت دندان و بلیچینگ دندان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه