بازار داغ درمان‌های زیبایی صورت

بازار داغ درمان‌های زیبایی صورت

به نقل از دندانه : بازار داغ درمان‌های زیبایی صورت، روز به روز دندان‌پزشکان طرف قرارداد ان‌اچ‌اس را بیشتر به کلینیک‌های خصوصی و دریافت مدارک معادل تخصص سوق می‌دهد

پایگاه خبری بریتانیایی دنتیستری، آوریل ۲۰۱۹ در گزارشی می‌نویسد:

دندان‌پزشکان در میان سایر دانش‌آموختگان علوم پزشکی، از لحاظ آمادگی برای درمان‌های زیبایی موقعیت ویژه‌ای دارند. چرا که از دانش کافی در مورد ساختار فک و صورت برخوردار هستند. لازم به یادآوری نیست که تقاضا برای اصلاح طرح لبخند تا چه حد زیاد شده است. به‌طوری که آکادمی صنعت زیبایی آمریکا این افزایش تقاضا را تا۵۰۰ درصد عنوان می‌کند. حال طبیعی است که وقتی شخص دندان‌های سفیدی که می‌خواهد را به دست می‌آورد، سراغ لب و چانه و گونه‌ها و پوستش هم برود و این به معنای یک پتانسیل تجاری خوب در کلینیک‌های دندان‌پزشکی است.

در انگلیس آکادمی‌های خصوصی وجود دارند که مدرک سطح ۷ درمان‌های زیبایی را به افراد اعطاء می‌کنند که به اندازه تخصص زیبایی به رسمیت شناخته می‌شود و دفتر مقررات آزمون‌ها و اعطاء مدارک (Ofqaul) که متولی دولتی نظارت بر امتحانات، ارزیابی‌ها و کیفیت‌سنجی است بر این مدارک نظارت می‌کند. از جمله این آکادمی‌ها می‌توان از آکادمی هارلی، آکادمی آموزش درمان‌های زیبایی (MATA) و آکادمی کورس‌‌های زیبایی نام برد که دندان‌پزشکان با گذراندن دوره‌های ۶ تا ۱۸ ماهه آن‌ها، تزریق بوتاکس و بوتولینوم و پرکننده‌های صورت را فرا می‌گیرند.

خروج از ان‌اچ‌اس به امید ورود به درمان‌های زیبایی
در حال حاضر بسیاری از دندان‌پزشکان تمایل دارند قرارداد خود را با ان‌اچ‌اس لغو و کلینیک خصوصی تأسیس کنند. نظام سلامت بریتانیا آمار این دندان‌پزشکان را در ۵ سال گذشته ۴۸ درصد گزارش می‌کند و به نظر می‌رسد هدف آن‌ها برای خروج از ان‌اچ‌اس، سهولت کار در حیطه درمان‌های زیبایی باشد. البته نارضایتی شغلی هم دلیل دیگر آن است؛ چنانچه ۴۲ درصد دندان‌پزشکان ان‌اچ‌اس از عدم تعادل بین کار و زندگی شکایت می‌کنند و ۶۳ درصد هم می‌گویند در محل کار بسیار تحت استرس هستند، اما به هر حال کار کردن در بخش خصوصی به آنان این اجازه را می‌دهد که کنترل کار خود را بیشتر در دست بگیرند و مهارت‌های جنبی مانند درمان‌های زیبایی را هم بیاموزند.

البته در حال حاضر این روندی نیست که در بریتانیا مورد انتقاد قرار بگیرد. چرا که ۸۳ درصد از شکایات واصله در مورد درمان‌های زیبایی بین سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ از آرایشگران و مسئولین سالن‌های زیبایی بوده است که تحصیلات دانشگاهی در زمینه علوم پزشکی نداشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه