افزایش بیش از حد قیمت مواد و تجهیزات مصرفی دندانپزشکی

قیمت مواد و تجهیزات مصرفی دندانپزشکی

به گزارش خبرگزاری اول دنت به نقل از خبرگزاری مهر، بهنام عباسیان، ضمن اشاره به قیمت‌های سرسام‌آور مواد و تجهیزات دندانپزشکی و بی‌توجهی به جز فنی تعرفه‌های خدمات دندان پزشکی، گفت: تعرفه فنی مواد مصرفی در تعرفه‌گذاری خدمات دندانپزشکی امسال رعایت نشده است. طی سال جاری شاهد افزایش هزینه مواد و تجهیزات مصرفی به صورت ۷۵ تا ۱۰۰ درصد بوده ایم و کسی هم جوابگو نیست.

وی افزود: اگر دندانپزشکی تعرفه مصوب دولت را رعایت نکند به سازمان تعزیرات معرفی می‌شود اما از گران شدن سرسام‌آور مواد و تجهیزات به راحتی می‌گذریم و کسی هم جوابگو نیست.

عباسیان با طرح این سوال که چرا دندانپزشک یونیت دندانپزشکی را باید با قیمت سرسام‌آور خریداری کند در حالی که بهترین یونیت دندانپزشکی با دلار ۵۰ هزار تومانی بیشتر از ۱۵۰ میلیون تومان نیست، گفت: رانت‌ها به دست چه کسانی رقم می‌خورد، چرا نباید صیانت شود، چرا دندانپزشک نباید بتواند از مواد و تجهیزات به روز با قیمت مناسب برخوردار باشد، حتی اگر با دلار ۵۰ هزار تومان نیز حساب کنیم، بهترین یونیت نسبت به بازار داخلی حداقل نصف قیمت خواهد بود ولی باز کسی جوابگو نیست.

وی با عنوان این مطلب که وظیفه درمانگر خدمت‌رسانی به مردم است، افزود: باید بپذیریم کسی که تأمین سلامت مردم را عهده‌دار است، باید حالش خوب باشد. جامعه پزشکی افراد زیاده خواهی نیستند، بلکه کسانی که واقعاً سیاست مدار نبودند خواستند جامعه پزشکی را مسئول تمام مشکلات مردم قلمداد کنند، که این طور نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه