اطلاعات دندان‌پزشکان از خرید مواد و تجهیزات با ارز دولتی

اطلاعات دندان‌پزشکان از خرید مواد و تجهیزات با ارز دولتی

بر اساس اطلاعاتی که به پایگاه خبری دندانه رسیده است اطلاعات دندان‌پزشکان از خرید مواد و تجهیزات با ارز دولتی که در سامانه imed ثبت شده است در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته و در تعیین مالیات مودیان دندان‌پزشک در سال کاری ۹۸ منظور خواهد شد.

با توجه به افزایش چشمگیر نرخ دلار، یکی از سیاست‌های دولت تعریف نرخی بسیار پایین‌تر از قیمت ارز در بازار آزاد تحت عنوان ارز دولتی بود. بسیاری از کالاهای اساسی و برخی تجهیزات پزشکی و دندان‌پزشکی برای واردات مشمول دریافت ارز دولتی شدند.
شرکت‌های واردکننده برای فروش کالاهای وارد شده با ارز دولتی با دریافت مدارک هویتی و شغلی دندان‌پزشکان آنها را الزام کردند در سامانه اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده و خریدهای خود را ثبت و تایید کنند. شرکت‌های دندان‌پزشکی به خریداران کالاهای مشمول ارز دولتی اطمینان خاطر داده‌ بودند این اطلاعات صرفا برای رهگیری واردات و فروش خریدهای ارز دولتی است و اطلاعات در اختیار هیچ نهاد دیگری قرار نخواهد گرفت.
در آن مقطع زمانی برخی از فعالان صنفی نسبت به خطر سوء استفاده احتمالی شرکت‌ها از اطلاعات هویتی و شغلی دندان‌پزشکان هشدار داده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه