از سراسر وب

ارتودنسی پیشگیری برای دندان‌پزشکان عمومی

مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه‌ای علوم‌پزشکی وزارت بهداشت سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان دوره «ارتودنسی پیشگیری برای دندان‌پزشکان عمومی» را تصویب کرد.

این دوره که آیین‌نامه آن به تازگی به تصویب این مرکز رسیده است، به منظور توانمندسازی دندان‌پزشکان عمومی و بالاتر برای تشخیص و پیشگیری از ناهنجاری‌های دندانی فکی و درمان مشکلات ارتودنسی پیشگیری در کودکان، تعریف شده است.

تصویب آیین‌نامه دوره «ارتودنسی پیشگیری برای دندانپزشکان عمومی» اگرچه رویکرد پیشگیرانه دارد اما از آن جهت می‌تواند حائز اهمیت باشد که اولین گام در راه شکست انحصار آموزش و درمان ارتودنسی و امکان در دسترس قرار گرفتن آموزش قانونی و مورد تایید این رشته به دندان‌پزشکان عمومی فراهم شده است.

نکته جالب اینکه پروسه تصویب این دوره آموزشی نزدیک به سه سال به طول انجامیده و ظاهرا کارشکنی‌های زیادی برای تصویب آن صورت گرفته اما با پیگیری یکی از مراکز آموزش مهارتی و حرفه‌‌ای حصوصی دندان‌پزشکی سرانجام به تصویب رسیده است.

آموزش و درمان ارتودنسی یکی از چالش‌برانگیزترین حوزه‌های دندان‌پزشکی است. از گذشته متخصصان ارتودنسی و انجمن تخصصی این رشته انجام درمان‌های ارتودنسی را در انحصار خود نگه داشته و با برگزاری هرگونه دوره آموزشی تکمیلی ارتودنسی برای دندان‌پزشکان عمومی به دلایل مختلف مخالفت می‌کردند. با این وجود در طی سال‌های اخیر برخی موسسات آموزشی و دندان‌پزشکان تلاش کرده‌اند تا شکست این انحصار و فراهم کردن امکان آموزش مباحث ارتودنسی ثابت و متحرک زمینه انجام این درمان توسط شمار بیشتری از دندان‌پزشکان را فراهم کنند.

اول دنت

پست های اخیر

بهترین متخصص ایمپلنت در شهرک غرب

در کلان شهر شلوغ تهران ، تقاضا برای متخصصان ایمپلنت دندان در حال افزایش است.… مشاهده

4 ساعت قبل

دلایل درد دندان بعد از پرکردن چیست؟ (حساسیت دندان بعد از پرکردن)

وقتی صحبت از روش های دندانپزشکی به میان می آید، پرکردن دندان برای بسیاری از… مشاهده

4 ساعت قبل

دلایل سفید شدن لثه

سلامت لثه در سلامت کلی بهداشت دهان و دندان ما نقش اساسی دارد. اما گاهی… مشاهده

1 هفته قبل

معرفی بهترین قلم سفید کننده دندان

سفید کردن دندان در صنعت زیبایی و سلامت امروزی به یک کلمه رایج تبدیل شده… مشاهده

1 هفته قبل

بهترین دندانپزشک اطفال در شهرک غرب تهران

یافتن بهترین دندانپزشک اطفال برای کودک خود در شهرک غرب تهران، تصمیم مهمی است که… مشاهده

2 هفته قبل

7 علت افتادن روکش دندان + درمان موقت در خانه

علت افتادن روکش دندان من چیست؟ روکش های دندان راه حلی رایج برای مشکلات مختلف… مشاهده

2 هفته قبل