4راز ساده برای شادابی که فراموش کرده اید

شاداب

شادابی چیست؟

روح شاداب به چه معناست؟

چگونه می توانیم در این دنیای شلوغ و پر دغدغه روح مان را شاداب کنیم؟

آیا زمانی برای شادابی روح داریم؟

اصلا برای چه به یک روح شاداب نیاز داریم؟

شادابی یک حالت روانی است که در آن فرد احساس عشق ، لذت ، خوشبختی یا شاد بودن می کند .

روح انسان نسبت به جسم ، در معرض خطرات بیشتری قرار دارد. ما باید بتوانیم با یادگیری مهارت های خاصی ذهن خود را کنترل کنیم و روحی شاداب داشته باشیم. شادابی روح به موارد زیادی وابسته است که اینجا 4 مورد از ساده ترین کارها برای شادابی را بیان خواهیم کرد. قبل از بیان این کات از شما می خواهیم لیستی از چیز هایی که ناراحت تان می کند بنویسد و بعد با خود فکر کنید آیا ارزش ناراحتی شما را دارد یا خیر.

1.ورزش

با توجه به اینکه روح شاداب در یک جسم شاداب قرار دارد، اولین نکته برای شادابی روح را ورزش می دانیم. بسیاری از روانپزشکان به بیمارانی که از افسردگی رنج میبرند ورزش پیشنهاد میکنند. ورزش هم باعث شادی و طراوت روح انسان و هم عاملی برای تناسب اندام به حساب می آید.

ورزش از پیری زودرس جلو گیری میکند و از دسته کارهایی است که هرگز از انجام دادن آن پشیمان نخواهید شد.

پزشکان تاکید زیادی بر ورزش صبحگاهی دارند. زیرا آنها با تحقیقات خود دریافته اند که ورزش صبحگاهی باعث می شود بدن میل کمتری به غذا پیدا کند. علاوه بر این پزشکان دریافتند ،افرادی که صبح ورزش میکنند در طول روز فعال تر می باشند و شب خواب راحت تری دارند.

gehet2ekw4u3

2.معاشرت

کسانی که دوستان زیادی دارند معمولا شاداب تر از دیگران به نظر می رسند. پزشکان دریافتند داشتن روابط اجتماعی کلید شادابی است.قرار نیست همه افرادی که با آنها سروکار دارید دوست شما باشند،مهم اینست که ارتباط خود با دیگران را قطع نکنید. هرچه بیشتر با دیگران ارتباط داشته باشید در مواقع ناراحتی بیشتر هم صحبت خواهید داشت. درنتیجه اگر از آن دسته ا انسان هایی هستید که در چارچوب تنهایی خود زندگی میکند، خیلی زود حصار تنهایی و گوشه گیری را بشکنید تا روحی آزاد و شادب داشته باشید.

3.آب بنوشید

هرگاه احساس اضطراب، دلهره،نگرانی، عصبانیت و … داشتید خیلی سریع آب بنوشید.

نوشیدن آب در طول روز کمک زیادی به حفظ آرامش شما می کند. نوشیدن آب علاوه بر شادابی روح ، به شادابی پوست و مو کمک زیادی میکند. آب می تواند حسگر های بدن را تحریک و حتی حسگر های جدید به وجود بیاورد. همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید.

4. افکار منفی را از خود دور کنید

همیشه سعی کنید مثبت اندیش باشید. هرگز اجازه ندهید افکار منفی روی شما حاکم شوند. همشه نیمه پر لیوان را ببینید. سعی کنید واژه نمی توانم را از دایره لغات خود حذف کنید. به خودتان اعتماد کنید واشتباهات گذشته را تجزیه و تحلیل کنید. از ارتباط با افراد منفی نگر حذر کنید. همیشه خودتان را جملات انگیزشی به موفقیت ترقیب کنید. برای خودتان ارش قائل شوید و هرگز به احساسات بد پرو بال ندهید.

hzc1ky2qlkd1

5. کمک به دیگران

کمک به دیگران هرچند در کارهای ساده ، حس خوبی در انسان بوجود می آورد. کمک کردن به انسان های ناتوان یا حیوانات به انسان حس توانایی و عشق می بخشد. شما وقتی به مردم می کنید به خودتان ارزش می دهید و حس خوبی که در طرف مقابل ایجاد میکنید چندین برابر به شما برگشت خواهد کرد.

کلام آخر

در آخر باید بگوییم این فقط شما هستید که میتوانید حال خودتان را خوب کنید ، هیچکس دیگری به اندازه خودتان شما و شخصیت و ویژگی های اخلاقی تان را نمی شناسد پس از هیچکس غیر از خودتان انتظار نداشته باشید . امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله بخشی از لازمه های روح شاداب را برای شما تشریح کنیم . برای همه شما شادابی و سلامتی از خداوند منان خواستاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه