۳۰ درصد پذیرش بیماران به “نظام ارجاع” اختصاص می‌یابد

پذیرش

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری اول دنت، سعید کریمی در اجلاس معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: اصلی‌ترین برنامه معاونت درمان وزارت بهداشت در حال حاضر اجرای نظام ارجاع در سطوح درمان است.

وی با بیان این که مهم‌ترین برنامه وزارت بهداشت و دولت در سال آینده اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع است، تصریح کرد: نظام ارجاع در سطوح درمان در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت از ابتدای دی ماه امسال اجرایی شده و اشکالاتش در حال برطرف شدن است و اقدامات لازم برای اجرای کشوری نظام ارجاع در بخش درمان در این اجلاس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: 30 درصد پذیرش مراکز درمانی به نظام ارجاع اختصاص می‌یابد و دستورالعمل آن نیز به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است. 70 درصد پذیرش‌ها نیز از بقیه مسیرها خواهد بود.

معاون درمان وزارت بهداشت اعلام کرد: برای تشویق مردم به اختیار کردن مسیر ارجاع، یکسری مشوق ها هم پیش بینی کرده‌ایم، زیرا در حال حاضر اجباری برای استفاده از این مسیر وجود ندارد.

کریمی یادآور شد: در نسخه 03 پزشکی خانواده که در واقع یک کتاب است، تمام ریزه کاری های اجرایی برنامه لحاظ شده است. این نسخه به تدریج از حاشیه شهرها اجرایی خواهد شد و سپس به داخل شهرها گسترش می‌یابد.

آماده باش نوروزی به معاونت‌های درمان دانشگاه‌ها

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آماده باش نوروزی معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، بیان کرد: هر ساله با شروع تعطیلات و سفرهای نوروزی، آمادگی های بهداشتی و درمانی خیلی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

کریمی افزود: در آخرین اجلاس معاونان درمان در سال 1401، برنامه های آماده باش معاونت های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ایام نوروز و تشدید نظارت ها بر موسسات درمانی مرور خواهد شد تا خدمت رسانی به هم میهنان عزیز در ایام نوروز به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه