سلامتی بافت های نگهدارنده دندان ها

به گزارش خبرنگار مهر، هومن زرنگار گفت: درمان ارتودنسی دو مزیت عمده دارد. نخست، بحث سلامت دهان و دندان است و دوم، زیبایی دندان ها و صورت را شامل می شود.

این متخصص ارتودنسی، افزود: درمان های ارتودنسی باعث می شود سیستم جونده و دندان ها در یک رابطه صحیح قرار گرفته که می تواند بر روی سلامتی بافت های نگهدارنده دندان ها (استخوان و لثه) تاثیر مثبت بگذارد.

زرنگار ادامه داد: وقتی جویدن و بلع درست باشد، بر روی سیستم گوارشی اثر مثبت می گذارد به طوری که پزشکان عنوان می کنند، یکی از دلایلی که می تواند باعث بیماری های گوارشی شود، این است که سیستم جونده فرد به درستی کارا و موثر نباشد.

وی به موضوع زیبایی صورت و درمان های ارتودنسی اشاره کرد و گفت: باید بدانیم که درمان های ارتودنسی نه تنها از لحاظ داخل دهانی و مرتب و قرینه بودن دندان ها اثر گذار است و باعث ایجاد لبخند زیبا شود، بلکه بر روی بافت نرم تاثیر مثبتی می گذارد.

زرنگار با تاکید بر اهمیت درمان های ارتودنسی در کودکان، افزود: درمان های ارتودنسی در کودکان خیلی مهم است.

وی ادامه داد: یک ارتودنتیست با شناخت کافی از کودک، می داند چه طرح درمانی بدهد که بعدا با پیری بافت نرم، صورت فرد خراب تر نشود.

این متخصص ارتودنسی، به زمان طلایی درمان های ارتودنسی که سن ۶ تا ۷ سالگی است، اشاره کرد و افزود: باید بدانیم که درمان های ارتودنسی قبل از سن بلوغ، به استثنای بیمارانی که مشکلات شدید فکی دارند، می بایست انجام شود.

زرنگار با عنوان این مطلب که درمان های ارتودنسی در همه سنین امکان پذیر است، گفت: درمان ارتودنسی به شرطی امکان پذیر است که استخوان و لثه فرد سالم باشد و انگیزه درمان ارتودنسی داشته باشد.

دبیر علمی انجمن ارتودنتیست های ایران، تاکید کرد: باید بدانیم که درمان های ارتودنسی باعث پوسیدگی دندان ها و بیماری لثه نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه