تاکید وزیر بهداشت بر رشد تولید سلامت‌محور در سال ۱۴۰۲

بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور پیامی، سال «مهار تورم و رشد تولید» را به ملت ایران و جامعه سلامت تبریک گفت و بر آمادگی این وزارتخانه برای زمینه‌سازی رشد تولید کالاها و خدمات سلامت‌محور با تکیه بر دانش و فناوری بومی تاکید کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری اول دنت، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور پیامی، سال«مهار تورم و رشد تولید» را به ملت ایران و جامعه خدوم سلامت تبریک گفت و بر آمادگی این وزارتخانه برای زمینه سازی رشد تولید کالا ها و خدمات سلامت محور با تکیه بر دانش و فناوری بومی تاکید کرد.

متن پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

سال جدید را که رهبر حکیم انقلاب اسلامی، سال «مهار تورم و‌ رشد تولید» نامگذاری فرمودند، به ملت شریف ایران و جامعه خدوم سلامت تبریک عرض می‌نمایم. امید دارم که تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن، فرصتی مغتنم برای اعتلای روحی و معنوی همگان به ویژه خانواده بزرگ سلامت فراهم کند. از همکارانم در نظام سلامت می‌خواهم تا در سالی که پیش روست، در لبیک به تدبیر مقام رفیع ولایت، با همه توان و امکانات به ویژه با تکیه بر دانش و فناوری بومی، به رشد کمی و کیفی تولید کالاها و خدمات سلامت محور اهتمامی شایسته ورزند.

خداوند متعال را سپاسگزارم که با عنایت رهبر معظم انقلاب، حمایت رئیس جمهور مردمی،  مجاهدت خالصانه همکاران بلندهمتم در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به برکت خون‌های پاک شهدای مدافع سلامت، در سالی که گذشت، افتخارات پرشماری از حماسه مهار کرونا تا بیمه همگانی، از احداث 2000 خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت تا افزایش 10 درصدی شمار تخت‌های بیمارستانی و از تاسیس صندوق بیماری های خاص تا رایگان شدن بستری بیماران سه استان در پوشش نظام ارجاع  و از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تا خودکفایی در تولید 99 درصد داروی مورد نیاز و از افزایش 43 درصدی تولید کالاهای سلامت محور تا ارتقای 7 رتبه ای جایگاه ایران در نظام نوآوری جهانی رقم خورد و با تکیه بر آنها نظام سلامت جمهوری اسلامی توانست گام‌هایی استوار در مسیر «عدالت و تعالی سلامت» بردارد و به رغم تحریم‌های ظالمانه استکبار به جایگاه سزاوار خود در منطقه و جهان برسد.

اکنون بر آستان اشارت نوروز و بشارت رمضان، دست نیاز به سوی آن بی نیاز بر می‌آورم و از خداوند متعال می‌خواهم که در سال نو توفیق ما را در رشد تولید کالاهای سلامت محور اعم از دارو، تجهیزات پزشکی و دیگر محصولات زیستی فزونی بخشد و از این رهگذر مسیر آسان سازی، ارزان سازی و برابر سازی دسترسی مردم عزیز به خدمات سلامت را هموار نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه