7 روش جدید دندانپزشکی مراقبت از دندان های شما را آسان تر می کند

مراقبت از دندان

7 روش جدید دندانپزشکی مراقبت از دندان های شما را آسان تر می کند

«دندان‌های من احساس و ظاهری عالی دارند. چرا باید آنها را تمیز کنم و بررسی کنم؟» این سوالی است که بسیاری از مردم اغلب می پرسند. اما دهان سالم چیزی بیش از یک لبخند زیبا است. مشکلات دندانی در در فضایی ، مانند داخل دندان‌ها یا خط لثه در کمین هستند. خوشبختانه، هفت روش جدید دندانپزشکی مراقبت از دندان های شما را آسان تر می کند.

 
2 3

لیزر پوسیدگی دندان را تشخیص می دهد

برخی از دندانپزشکان به جای استفاده از ابزار دندانپزشکی تیز برای شناسایی نقاط نرم مینای دندان، از لیزر دایود با فناوری پیشرفته برای تعیین محل پوسیدگی ها استفاده می کنند. این فناوری به دندانپزشکان این امکان را می دهد که پوسیدگی را در مراحل اولیه شناسایی کنند و برای ترمیم دندان یک پرکننده کوچک نیاز باشد.

اشعه ایکس دیجیتال تصاویر دندانی بهتری ارائه می دهد

اگرچه فناوری دیجیتال اشعه ایکس چندین سال است که وجود دارد، بسیاری از دندانپزشکان تجهیزات خود را برای ارائه مراقبت بهتر از بیماران به روز می کنند. با اشعه ایکس دیجیتال، دندانپزشکان می توانند کل ساختار دندان را ببینند تا مشکلاتی مانند پوسیدگی، عفونت یا بیماری لثه را شناسایی کنند. اسکن دیجیتال همچنین به دندانپزشکان کمک می کند تا ایمپلنت ها را به درستی در فک بیمار قرار دهند.

Dental bridge scaled 1

روکش دندان سریع ساخته شده

در گذشته، اگر برای ترمیم دندان نیاز به روکش داشتید، دندانپزشک از قالب دندان استفاده می کردند. آزمایشگاه دندانپزشکی از قالب برای ساخت روکش و تاج دائمی استفاده می کرد. فرآیندی که می تواند چندین هفته طول بکشد. برخی از دندانپزشکان روی فناوری CAD/CAM (طراحی به کمک کامپیوتر و یا تولید به کمک کامپیوتر) سرمایه گذاری کرده اند تا بتوانند در حین انجام مراحل درمانی، روکش ساخته می شود.

 از دندان های خود با روکش لمینت محافظت کنید

اگر دندان های نامناسب یا کج دارید، ممکن است تمایلی به لبخند زدن نداشته باشید. ی نوع جدید روکش لمینت اکنون می تواند در جلوی دندان های شما اعمال شود تا ظاهر دندان شما را بهتر کند. با این سبک جدید، دندانپزشک لبه‌ های دندان را تغییر شکل می‌دهد تا روکش کاملاً جا بیفتد تا لبخندی زیبا و تراز به شما ارائه دهد.

دندان های شکسته را به راحتی ترمیم کنید

اگر تصادف کنید، دندان قروچه بکنید یا تکه های یخ بجوید ، به راحتی می توانید دندان خود را بشکنید. اغلب اوقات، مردم تصمیم می گیرند که مشکل شکستگی دندان را حل نکنند. اما دندانپزشکان از مواد و تکنیک های کامپوزیت ونیر برای ترمیم دندان های شکسته و ترک خورده استفاده می کنند. مواد کامپوزیت ونیر با رنگ طبیعی دندان شما مطابقت دارد، بنابراین ترمیم قابل تشخیص نیست.

 ترمیم و بازسازی لثه های آسیب دیده

بافت لثه ها می توانند با افزایش سن افراد دچار تغییر شوند. ایجاد پلاک باکتریایی در فضایی که بافت لثه به طور آزاد در اطراف دندان شما قرار می گیرد، آسان است. پوسیدگی ممکن است در امتداد لثه ایجاد شود، باکتری ها در پاکت تجمع پیدا می کنند و به ساختار دندان آسیب ببیند. با این حال، دندانپزشکان اکنون می توانند دندان ها را عمیقا جرمگیری کنند تا پوسیدگی را از بین ببرند.

after implant3

دندان های از دست رفته را با ایمپلنت دندان جایگزین کنید

افراد اغلب به دلیل تصادف یا پوسیدگی دندان های خود را از دست می دهند. سال هاست که دندانپزشکان دندان ها را با ایمپلنت های دندانی جایگزین می کنند. در گذشته، برخی از ایمپلنت ها با شکست مواجه می شدند یا به درستی به استخوان فک جوش نمی خوردند. محققان ایمپلنت های جدیدی ساخته اند و این روش را بهبود بخشیده اند. حدود 95 درصد ایمپلنت ها حدود 15 سال یا بیشتر دوام می آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه