اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

۶.۶ درصد ایرانی‌ها “سنگ دستگاه ادراری” دارند/ “گرگان” دارای کمترین آمار سنگ کلیه

ادرار

رئیس جامعه اورولوژی ایران با بیان این‌‌که از هر ۱۰۰ نفر ایرانی ۶.۶ نفر دچار سنگ ادراری هستند، گفت: استان سیستان و بلوچستان بالاترین آمار مربوط به سنگ کلیه را دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری اول دنت ، عباس بصیری امروز در نشست خبری جامعه اورولوژی ایران درباره شیوع بیماری‌های اورولوژی در کشور اظهار کرد: در 15 درصد از ازدواج‌ها ناباروری رخ می‌دهد و 50 درصد عامل ناباروری مردان و 50 درصد زنان هستند. واریکوسل یا واریس عروق بیضه و اختلالات اسپرم علت عمده ناباروری مردان است.

وی افزود: از هر 100 نفر جمعیت ایرانی، 6.6 نفر سنگ ادراری دارند. استان سیستان و بلوچستان بالاترین آمار مربوط به سنگ کلیه را دارد و پایین‌ترین آمار افراد دارای کلیه‌ سنگ‌ساز نیز در گرگان با شیوع 2.1 درصد است‌.

بصیری ادامه داد: آمار سنگ کلیه در مردان 1.6 برابر زنان است. همچنین بررسی‌ها نشان داده که تفاوتی در شیوع سنگ کلیه در مناطق روستایی و شهری وجود ندارد.

رئیس جامعه اورولوژی ایران تصریح کرد: 36 درصد جمعیت مبتلا به سنگ کلیه، دچار سنگ کلیه مکرر می‌شوند.

وی بیان کرد: امروزه درمان هر بیماری نیازمند کسب تخصص مربوطه است و در همین راستا، جامعه اورولوژی را تشکیل دادیم که یکی از جوامع علمی بسیار موفق کشور است و فعالیت‌های علمی خوبی در سطح کشور دارد. یکی از محورهای کنگره اورولوژی امسال، اخلاق پزشکی و اخلاق حرفه‌ای و پزشکی قانونی است زیرا اهمیت دارد که پزشک بداند که با بیمار و پرستاران و همکاران خود چگونه رفتار کند و به بیمار اطلاعات ارائه کند زیرا هر بیمار، در خانواده خود نقشی دارد و باید در کنار سلامت جسمی، باید به سلامت روانی بیمار توجه کرد.

4راز ساده برای شادابی که فراموش کرده اید
ادامه مطلب

در ادامه غلامرضایی، دبیر علمی کنگره اورولوژی ایران اظهار کرد: جامعه اورولوژی ایران هر ساله در اردیبهشت ماه کنگره اورولوژی ایران را برگزار می‌کند. جامعه هدف این کنگره بالغ بر 1000 نفر از اعضای پزشکی و پرستاری هستند و در آن درمورد آخرین روش‌های تشخیص و درمان مشکلات اورولوژی بحث می‌شود و موضوعاتی همچون ارزیابی درمان در حوزه سرطان‌های دستگاه ادراری، مشکلات پروستات، ناباروری، ناتوانی جنسی و مشکلات اورولوژی در افراد مسن و هوش مصنوعی در اولووژی موردبحث و بررسی قرار می‌گیرند.

وی افزود: این کنگره از 19 تا 22 اردیبهشت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

حمید ارشدی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه اظهار کرد: سعی ما در این کنگره بر این بوده که جامعه اورولوژی ایران، از تجارب جدید متخصصین داخلی و خارجی استفاده کند تا درمان بیماران به روش روز انجام شود. در سال جاری مجموعه بیماری‌هایی که گریبانگیر بزرگسالان و کودکان است مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: سنگ کلیه شایع‌ترین مشکل اورولوژی در کشور است که در کل کشور گسترده است و از کودکان زیر یکسال تا افراد سالمند دیده می‌شود و یکی از مناطق آندمیک سنگ کلیه در جهان، ایران است. در مردان بالای 55 سال نیز شایع‌ترین مشکل اورولوژی، غده خوش‌خیم و بدخیم پروستات است. عفونت‌های ادراری نیز یکی از بیماری‌های شایع اورولوژی هستند.

در ادامه دکتر محمدعلی زرگر، عضو جامعه اورولوژی ایران بیان کرد: زنان باردار ممکن است دچار برخی بیماری‌های حوزه اورولوژی مانند سرطان دستگاه ادراری و مشکلات کلیوی شوند و یکی از مباحث این کنگره بررسی نحوه درمان و مواجهه با زنان باردار دچار مشکلات اورولوژی است تا این افراد، بارداری سالم و بدون اضطرابی را تجربه کنند.

این سبزی خوشمزه قاتل چربی خون بالا
ادامه مطلب

 

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه