اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

۴۰ درصد تجهیزات پزشکی مورد نیاز در داخل تولید می‌شود

تجهیزات

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری اول دنت، بهرام عین‌اللهی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نخستین نمایشگاه محصولات دانش بنیان حوزه دارو، غذا و تجهیزات پزشکی در مصلای تهران، بر ضرورت چابک‌سازی و‌ اصلاح ساختار حوزه های متولی حوزه دانش بنیان سلامت تاکید و اظهار کرد: دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان دارد و تسهیلات خوبی برای آنها دیده شده که باید عملیاتی شوند.

وی با بیان اینکه تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان، موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود، افزود: بالغ بر 20 کشور دنیا متقاضی دریافت دارو و تجهیزات پزشکی ایران هستند و چشم‌انداز ما صادرات دارو و تجهیزات پزشکی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر میدان دادن به جوانان در حوزه‌های دانش بنیان سلامت تاکید کرد و حضور آنان در این عرصه‌ را غنیمت شمرد.

وی بزرگترین سرمایه کشور را نیروی انسانی دانست و تاکید کرد: بعد از انقلاب توانستیم در همه حوزه‌های سلامت نیروی متخصص و توانمندی را تربیت کنیم که حضور آنان کشور را از هرگونه امداد بیرونی بی نیاز ساخته است.

عین‌اللهی به تلاش‌های دانشمندان ایرانی برای مقابله با ویروس کرونا و تولید واکسن در داخل کشور اشاره و تصریح کرد: اکنون پلتفرم‌های تولید واکسن کرونا در کشور وجود دارد و ما در حالی توانستیم بر ویروس کرونا فائق آییم که مرگ و میرهای ناشی از بیماری کرونا در کشورهای پیشرفته قابل توجه است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه کرونا معیار خوبی برای اندازه‌گیری اقتدار سلامت کشورها بود، گفت: همچنان بسیاری از کشورها گرفتار این ویروس هستند. اما، شرایط کشور ما به گونه‌ای است که به واسطه واکسیناسیون سراسری، از بحران کرونا عبور کردیم.

اطلاعیه شماره 12
ادامه مطلب

وزیر بهداشت گفت: باعث افتخار است که اکنون بالای 75 درصد از مردم در گروه‌های هدف واکسینه شده‌اند و این در حالی بود که برخی کشورها در زمان شیوع و گسترش همه‌گیری از ارسال واکسن به ما سر باز زدند.

عین‌اللهی با بیان اینکه پیشرفت ایران اسلامی به دلیل اعمال تحریم‌های ظالمانه از سوی دشمنان متوقف نشد، گفت: تحریم‌ها باعث شد بتوانیم روی پای خودمان بایستیم؛ به طوری که بسیاری از کشورهای دوست، درخواست همکاری با کشور ما را دارند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی را پیشرفت همه جانبه در حوزه سلامت دانست و عنوان کرد و‌ گفت: قبل از انقلاب شاهد حضور پزشکان خارجی از کشورهایی همچون هند، بنگلادش و پاکستان در ایران بودیم و شرایط به گونه‌ای بود که مردم عزیزمان برای انجام خدمات درمانی به خارج از کشور اعزام می‌شدند.

وی ادامه داد: تا قبل از انقلاب اسلامی تنها 8 دانشگاه علوم پزشکی در ایران فعالیت داشت اما امروز این تعداد به 68 دانشگاه و دانشکده، 850 مرکز تحقیقاتی و 25 دانشکده داروسازی در ایران افزایش یافته است و از 20 کشور دنیا برای بهره‌مندی و دریافت محصولات درمانی از ما درخواست همکاری دارند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به خودکفایی جمهوری اسلامی ایران در زمینه دارو تاکید کرد: اکنون تنها یک درصد از داروهای مورد نیاز کشور وارداتی است که  امیدواریم بتوانیم در این عرصه به خودکفایی کامل برسیم‌.

وی در تشریح وضعیت تجهیزات پزشکی و تولید آن در کشور گفت: در حال حاضر 40 درصد از تجهیزات پزشکی همچون ماشین‌های بیهوشی، دیالیز و ونتیلاتور در کشور تولید می‌شود که باید با برنامه ریزی این آمار ارتقا پیدا کند.

برگزاری دوازدهمین همایش سالانه پرستاری پیوند سلول های بنیادی خونساز دانشگاه علوم پزشکی تهران
ادامه مطلب

وزیر بهداشت به جایگاه صنعت دارو در کشور اشاره کرد و گفت: در زمینه تأمین نیازهای دارویی کشور، 99 درصد خودکفایی ایجاد شده است.

وی افزود: سیاست وزارت بهداشت، حمایت از تولیدات داخلی است که البته این تولید باید همراه با تأمین نیاز داخلی و کیفیت محصول باشد. در این صورت، هیچ گونه واردات محصول و کالای مشابه را نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

نوشته های مشابه