۱۵۰ خدمت رایگان دندانپزشکی به مردم روستای ینگی‌قلعه شیروان

خدمت

دندانپزشک مرکز خدمات جامع سلامت روستای ینگی‌قلعه شیروان با بیان اینکه خدمات دندانپزشکی در سطوح مختلف در این مرکز ارائه می‌شود، ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون، حدود 150 خدمت دندانپزشکی به مردم این منطقه ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، دکتر محسن وثوق افزود: این خدمات شامل 100 ویزیت دندانپزشکی، 30 ترمیم یک سطحی آمالگام، 20 ترمیم دو سطحی آمالگام، 5 ترمیم 3 سطحی آمالگام، 15 ترمیم یک سطحی کامپوزیت، 8 جرمگیری، 5 فلوراید تراپی و 50 خارج کردن دندان بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه افزودن فلوراید به آب آشامیدنی به عنوان موثرترین و به صرفه‌ترین راه استفاده از فلوراید معرفی شده است، اذعان کرد: اما به دلیل متفاوت بودن مقدار فلوراید آب در نواحی مختلف و ناکافی بودن مقدار این یون در بسیاری از مناطق و نیز فقدان سنجش دقیق و مکرر مقدار فلوراید آب، به نظر می‌رسد نمی‌توان تنها به وجود فلوراید در آب آشامیدنی متکی بود.

دندانپزشک مرکز خدمات جامع سلامت ینگی قلعه شیروان با بیان اینکه کاربرد موضعی وارنیش فلوراید می‌تواند موجب افزایش میزان جذب فلوراید توسط مینا و عاج دندان شود، ادامه داد: لازم است از روش‌های موضعی تأمین فلوراید نظیر ژل‌ها و دهانشویه‌ها استفاده کرد.

گفتنی است، دکتر محسن وثوق، دندانپزشک مرکز خدمات جامع سلامت ینگی قلعه است و در تمام روزهای هفته در ساعات اداری در مرکز خدمات‌رسانی می‌کند.

 

منبع : خبربان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه