کلینک‌های سیار چشم پزشکی و دندانپزشکی

کلینک‌های سیار چشم‌پزشکی و دندانپزشکی

به گزارش از خبربان

آغاز به کار کلینک‌های سیار چشم پزشکی و دندانپزشکی در سرگز احمدی

آغاز به کار کلینک‌های سیار چشم پزشکی و دندانپزشکی در سرگز احمدی- دوستی با اشاره به آغاز کار کلینک‌های سیار چشم‌پزشکی و دندانپزشکی بنیاد خیریه نوآوران سلامت در شهر سرگز احمدی از برنامه‌ریزی برای ارائه بیش از ۷هزار خدمت پزشکی رایگان به مردم منطقه خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از استان هرمزگان، مهدی دوستی امروز در گفتگویی خبری، ارتقای سطح خدمات بهداشتی، درمانی و افزایش ضریب برخورداری مناطق مختلف از خدمات تخصصی پزشکی را جزو برنامه‌های اصلی دولت ذیل قرارگاه مردم در استان هرمزگان، دانست و اظهار کرد: از بدو آغاز به کار دولت سیزدهم با تشکیل قرارگاه مردم ضمن هم‌افزایی ظرفیت‌ها، امکانات معطل دولتی را به مدار خدمت وارد کردیم.

وی افزود: طی این مدت اردوهای جهادی پزشکی در قالب قرارگاه مردم نظامند شد که طی ۱۵ گردهمایی تخصصی درمانی برگزار شده با حضور پزشکان مجرب از سراسر کشور، توانستیم به بیش از ۵۰ هزار نفر از مردم شریف مناطق مختلف استان خدمت رایگان پزشکی ارائه دهیم.

aHR0cDovL21lZGlhLnNoYWJlc3Rhbi5pci9PcmlnaW5hbC8xNDAxLzEwLzEyL0lNRzE0MTUwNDkwLmpwZw 1

استاندار هرمزگان ادامه داد: هدفگذاری ما در بخش درمان قرارگاه مردم تا پایان سال این است که میزان خدمات درمانی رایگان در مناطق مختلف را به ۱۰۰ هزار نفر برسانیم و بر همین مبنا برنامه‌ریزی و دعوت از گروه‌های پزشکی تخصصی در دستورکار قرار گرفته به نوعی که همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها یک گروه مجهز دندانپزشکی در جزیره بوموسی خدمات ویژه ای ارائه کردند، همزمان با آغاز سالروز حماسه نهم دی‌ماه یک گروه متخصص در شهر سرگز مستقر شده‌اند و بمناسبت سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی هم گروه مجهز دیگری در پارسیان آغاز به کار خواهند کرد.

وی در مورد آغاز به کار کلینک‌های سیار چشم پزشکی و دندانپزشکی در سرگز احمدی بیان‌کرد: بنیاد خیریه نوآوران سلامت یکی از بزرگترین گروه‌های تخصصیِ کشور در بحث چشم‌پزشکی و دندان پزشکی است که در نقاط مختلف کشور ارائه خدمت داشته‌اند و از چند ماه گذشته با فراهم کردن مقدمات حضور این گروه تخصصی در استان بحث ویزیت ، بیماریابی و نوبت دهی در سطح منطقه احمدی آغاز شده که بیش از ۷ هزار نفر برای دریافت خدمات چشم‌پزشکی و دندانپزشکی شناسایی شده‌اند.

دوستی عنوان‌کرد: از نهم دی ماه امکانات این گروه در شهر سرگز احمدی استقرار پیدا کرده و طبق نوبت دهی کار درمانی خود را آغاز کرده‌اند و قرار است تا ۱۹ اسفندماه سال‌جاری با بیش از ۵۰ کادر درمانی متخصص در منطقه حضور داشته باشند.

وی تاکید‌کرد: این گروه مجهز به واحد متحرک دندانپزشکی، واحد ویزیت رایگان، اتاق عمل مجهز به میکروسکوپ چشم‌پزشکی، واحد اپتومتری است و در سه برهه‌ زمانی با حضور پزشکانی مجرب از سراسر کشور برنامه‌های عمل جراحی از بازه زمانی ۱۲ تا ۱۴ بهمن، ۲۶ تا ۲۸ بهمن و ۹ تا ۱۱ اسفند در نظر گرفته شده است.

استاندار هرمزگان در مورد آغاز به کار کلینک‌های سیار چشم پزشکی و دندانپزشکی در سرگز احمدی خاطرنشان‌ کرد: برنامه‌ریزی برای برگزاری اردوهای جهادی پزشکی در سایر نقاط استان در حال انجام است و بزودی گروه‌های تخصصی بیشتری به مردم شریف استان به ویژه در مناطق محروم خدمات رایگان پزشکی ارائه خواهند کرد.

منبع : شبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه