چرا پزشکان قصد دارند نام سرطان را از برخی انواع آن بردارند؟

سرطان

دانشمندان پیش از این نام برخی از انواع خفیف سرطان‌های مثانه، دهانه رحم و تیروئید را تغییر داده بودند.

گروهی از پزشکان آمریکایی می‌گویند که برای جلوگیری از هراس بیماران از سرطان زمان آن فرا رسیده است که نام برخی از انواع خفیف سرطان پروستات را تغییر داد.

ابتلا به سرطان برای بسیاری از بیماران ترسناک است و پزشکان آمریکایی بر این باور هستند که با تغییر نام انواع خفیف سرطان پروستات در مردان می‌توان از جراحی‌ و پرتودرمانی غیرضروری جلوگیری کرد.

به گفته دانشمندان با افزایش سن در پروستات همه مردان سلول‌های سرطانی شکل می‌گیرد اما اغلب انواع سرطان پروستات بی‌خطر است. اسکات اگنر از محققان دانشگاه شیکاگو در ایالات متحده می‌گوید: «نوعی از سرطان پروستات وجود دارد که خفیف‌ترین است و کمترین میزان تهاجم را دارد. این نوع از سرطان در عمل نمی‌تواند منجر به بروز علائم در فرد مبتلا یا گسترش بیماری به دیگر بخش‌های بدن شود.»

او تاکید می‌کند که جمله «شما به سرطان مبتلا هستید» تاثیر روانی عمیقی بر روی بیماران می‌گذارد. وی بر این باور است که هراس از بیماری در عمل باعث می‌شود که شماری از بیماران واکنش بیش از حد نشان دهند و درخواست جراحی یا پرتودرمانی غیرضروری کنند.

دیوید پنسون، پژوهشگر در دانشگاه وندربیلت می‌گوید: «اگر اضطراب را کاهش دهید درمان زیادی [غیرضروری] را کاهش داده‌اید.»

وی می‌افزاید که بیماران با شنیدن نام سرطان به این نتیجه می‌رسند که حتما باید آن را درمان کنند حتی اگر آن نوع سرطان نیازی به درمان نداشته باشد.

دانشمندان پیش از این نام برخی از انواع خفیف سرطان‌های مثانه، دهانه رحم و تیروئید را تغییر دادند.

منبع : یورونیوز فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه