پرداخت هزینه دندانپزشکی به بیماران خاص تا سقف ۶ میلیون تومان

دندانپزشکی

مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بیمه سلامت برای بیماران خاص و صعب العلاج نیازمند خدمات دندانپزشکی ۸۰ درصد هزینه را از محل خسارت متفرقه تا سقف ۶ میلیون تومان پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری اول دنت ، عبدالرضا معادی، در سمپوزیوم نقش بیمه در سلامت دهان، با اشاره به اینکه در گذشته نوع خدمات دندانپزشکی در حوزه پیشگیری نبود، افزود: خوشبختانه بازنگری در بحث قرارداد بیمه پایه در حوزه دندانپزشکی در سال ۸۱ مورد توجه قرار گرفت، البته ایجاد هرگونه تعهد بیمه‌ای باید در شورای عالی بیمه به تصویب برسد که امیدواریم تا پایان سال جاری اتفاقات مثبتی در حوزه دندانپزشکی رخ دهد.

وی با بیان اینکه نتیجه گیری در حوزه تعهدات بیمه‌ای دندانپزشکی نیازمند توجه به شاخص‌ها است، تصریح کرد: بدون شک در این زمینه کتاب تعرفه گذاری نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است، هر چند که در گذشته این موضوع به هیچ عنوان مورد توجه نبود، چرا که سازمان‌های بیمه گر پایه معتقد بودند که منابع کافی برای خدمات دهی مناسب با میزان تعرفه‌ها وجود ندارد.

معادی با تاکید بر اینکه خدمات پیشگیری جز خدمات بیمه پایه قرار دارد، اظهار داشت: طبق این قانون از چند سال پیش سن از ۱۲ سال به ۱۴ سال تغییر کرده و انواع ترمیم دندان‌های شماره ۶ جز تعهدات قرار گرفت، ضمن اینکه برای اولین بار در نظام بیمه‌ای کشور نیز پیشگیری نیز مورد توجه بیمه پایه قرار گرفت. البته آموزش بهداشت نیز جز تعهدات بیمه پایه است.

مشاور مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در امور همکاری‌های بین بخشی، با اشاره به اینکه خوشبختانه تعرفه‌های دندانپزشکی اصلاح شد، گفت: همچنین با ارائه بسته بیمه روستایی در حوزه دندان پزشکی مراکز ارائه کننده خدمت در روستاها افزایش پیدا کرد، البته ذکر این نکته از اهمیت بسزایی برخوردار است که در حال حاضر هم بسیاری از افراد اطلاعی از خدمات بیمه سلامت در حوزه دندانپزشکی ندارند.

معادی ادامه داد: در حال حاضر ۱۹ سر خدمت اصلی در بیمه‌های پایه جز تعهدات است که پس از تقسیم بندی این تعداد به ۱۲۰ ریز خدمت در حوزه بیمه پایه افزایش پیدا می‌کند. خوشبختانه در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ تغییرات مناسبی در حوزه تعرفه انجام شد که این مسئله تأثیر قابل ملاحظه‌ای در ارائه خدمات داشت. در سال ۱۴۰۱ اعتبار ۵ هزار میلیارد تومانی برای بیماران خاص در نظر گرفته شد، لذا بیمه برای بیماران خاص و صعب العلاج نیازمند خدمات دندانپزشکی نیز ۸۰ درصد هزینه را از محل خسارت متفرقه تا سقف ۶ میلیون تومان پرداخت می‌کند.

وی گفت: امیدواریم در سال آینده اتفاقات خوبی در حمایت‌های بیمه از حوزه دندانپزشکی رخ دهد، البته پیشنهاداتی با هدف حمایت‌های بیشتر از افراد نیازمند به خدمات دندانپزشکی وجود دارد که به دنبال عملیاتی کردن آنها هستیم، در حال حاضر بیمه سلامت با هزار و ۵۰۰ مطب خصوصی دندانپزشکی تعهد دارد که امیدواریم این تعداد افزایش پیدا کند. همچنین از ابتدای سال تا کنون ۲۳۰ هزار خدمت دندانپزشکی توسط بیمه سلامت ارائه شده است که با ۷۵۰ هزار بار ویزیت، مجموع خدمات نزدیک به یک میلیون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه