ویژگی‌های یک بیمارستان دامپزشکی خوب را بشناسید؟

ویژگی‌های یک بیمارستان دامپزشکی خوب را بشناسید؟

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، سلامتی و تندرستی حیوانات خانگی از اهمیت بالایی برای صاحبان آنها برخودار است. ممکن است گاهی با به خطر افتادن سلامتی حیوانات خود، به دنبال بهترین بیمارستان دامپزشکی باشید. در این مقاله به بررسی یک بیمارستان دامپزشکی خوب که تمام مؤلفه‌های مورد نیاز و ضروری را جهت درمان حیوانات داشته باشند، می‌پردازیم. جهت آشنایی بیشتر با این بیمارستان دامپزشکی، در ادامه با ما همراه باشید.

ویژگی‌های یک بیمارستان دامپزشکی خوب را بشناسید؟

شناخت ویژگی‌های یک بیمارستان دامپزشکی خوب می‌تواند در روند درمان حیوان خانگی تان بسیار مؤثر و تأثیر گذار باشد. یک بیمارستان خوب خدمات تخصصی مختلفی را رائه می‌دهد تا بتواند رضایت کامل مشتریان خود را کسب کند. از این خدمات می‌توان به آمبولانس حیوانات، پانسیون و نگه داری، شستشو و اصلاح حیوانات، بستری، صدور شناسنامه و گواهی سلامت و بستری عمومی اشاره کرد.

پزشک و کادر درمانی کاربلد

حضور دامپزشکان مطرح و به نام می‌تواند در درمان حیوان خانگی بسیار موفق و کارساز باشد. بنابراین لازم به ذکر است که هنگام انتخاب بیمارستان دامپزشکی از وجود دامپزشکان و کادر درمان ماهر و خبره در آن اطمینان حاصل فرمائید. یک بیمارستان خوب از انواع متخصصین و جراحان در بخش‌های مختلف مانند اورژانس، جراحی و آزمایشگاه برخوردار است، بنابراین بیمارستانی که فقط دارای یک یا دو دامپزشک است تخصصی نبوده و نمی‌توان در مواقع بسیار حساس به آن مراجعه کرد. بیمارستان دامپزشکی اکسیژن با دارا بودن کادر درمان حرفه‌ای و باتجربه می‌تواند کلیه خدمات دامپزشکی را در بهترین شکل ارائه دهد.

انضباط در ثبت اطلاعات و کارکرد بیمارستان

لازم به ذکر است که پرونده حیوان خانگی اعم از پرونده واکسیناسیون و سوابق پزشکی در روند درمان بسیار مهم و تأثیرگذار است. فراموش نکنید که دسترسی منظم به پرونده بیمار و ثبت اطلاعات درست در درمان پت توسط پزشک، از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر به هر دلیلی اطلاعات حیوان بیمار گم شود یا اطلاعات به شکل نادرست ثبت شود، می‌تواند عواقب بسیار بدی را در روند بیماری ایجاد کند.

وجود تجهیزات مدرن و پیشرفته

ممکن است گاهی مشکل پت شما فراتر از یک بیماری عادی باشد، در این صورت وجود تجهیرات پیشرفته مانند سونوگرافی، عکس برداری، تجهیزات عکس و اتاق عمل بسیار مهم بوده و در تشخیص و درمان حیوان خانگی بسیار مؤثر است. وجود این تجهیزات باعث سهولت در کار دامپزشک شده و به دقت در روند درمان نیز تأثیر می‌گذارد. بنابراین یک بیمارستان دامپزشکی خوب مسلماً از تجهیزات پزشکی روز دنیا برخوردار بوده و با استفاده از این تجهیزات یک درمان کامل را ارائه خواهد داد.

رعایت نکات اصولی بهداشت در بیمارستان

فراموش نکنید که بسیاری از بیماری‌های ویروسی و واگیر دار، در صورت عدم رعایت بهداشت ایجاد می‌شود. پس یکی از فاکتورهای مهم در ویژگی یک بیمارستان دامپزشکی خوب، رعایت بهداشت و جدی گرفتن نظافت در آن است. یک بیمارستان خوب مسلماً قوانین خاصی را جهت بهبود حال بیمار دارد و از عوامل بیماری زا جلوگیری به عمل می‌رساند. توجه کنید که هنگام مراجعه به بیمارستان تاحد ممکن از وسایل شخصی پت تان استفاده کنید.

طرز برخورد کادر درمان و پرسنل بیمارستان

طرز برخورد یک دامپزشک و به دنبال آن کادر درمان در روند بیماری پت شما می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. یک دامپزشک خوب وکاربلد با حوصله و دقت کافی تمام بدن پت را بررسی می‌کند و مشکل آن را به خوبی تشخیص می‌دهد. پس رفتار کادر درمان می‌تواند عاملی بسیار مهم در تشخیص و درمان حیوان خانگی به شمار آید. رفتار پرسنل بیمارستان دامپزشکی نیز بسیار مهم بوده و این پرسنل می‌بایست رفتاری را از خود بروز دهند که موجب تنش و استرس در حیوانات نشوند. در فضای درمان هنگامی که حیوان بیمار دچار استرس و تنش شود، درمان آن به طرز موفقیت آمیزی نبوده و ممکن است مشکلات جدی را حین درمان به وجود آورد.

زمان کاری بیمارستان عامل بسیار مهم در انتخاب آن

قابل ذکر است که حیوانات نیز مانند انسان‌ها ممکن است دچار آسیب‌ها و حملات ناگهانی شوند. ممکن است به دلایلی متفاوتی مانند مسمومیت یا شکستگی ناگهانی، در پاسی از شب راهی بیمارستان دامپزشکی شوید. در این صورت انتخاب بیمارستانی که به صورت ۲۴ ساعته خدمت رسانی می‌کند بسیار مهم است. بنابراین انتخاب بیمارستانی قابل اطمینان است که ساعت کاری طولانی‌تری داشته باشد و متخصصین و کادر درمان آن به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات درمانی باشند. شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز به بیمارستان شبانه روزی اکسیژن مراجعه کنید و درمان پت خود را با خیالی آسوده به آنها بسپارید.

آشنایی با خدمات یک بیمارستان دامپزشکی

یک بیمارستان کامل خدمات کامل را ارائه می‌دهد. این خدمات با بهترین متخصصین و بهترین تجهیزات انجام می‌شود تا در تمام شرایط پاسخگویی نیازهای درمانی حیوانات باشد. می‌توان گفت اورژانس مهمترین بخش بیمارستان است. بسیاری اوقات حیوانات خانگی دچار آسیب‌های ناگهانی بوده و ممکن است نیاز به رسیدگی فوری داشته باشند، در این مواقع حضور اورژانس در محل حادثه کمک زیادی به حیوان آسیب دیده خواهد داشت.

آشنایی با بخش داخلی بیمارستان

بخش داخلی که در واقع قلب بیمارستان شناخته می‌شود، از مهمترین و کار آمدترین بخش درمان به حساب می‌آید. در این بخش ابتدا بیماری حیوانات مشخص شده و سپس اقدام به درمان می‌شوند. بخش‌های داخلی یک بیمارستان دامپزشکی مجهز عبارتند از:

جراحی در بیمارستان دامپزشکی

گاهی ممکن است بیماری یک حیوان با روش‌های دیگر پاسخگو نباشد. در این صورت جراحی دامپزشکی تنها راه درمان به شمار می‌رود، جراحی می‌تواند به دلایل مختلفی مانند ارتوپد، شکستگی و بیماری دیگر انجام می‌شود.

دندانپزشکی حیوانات در بیمارستان

درد دندان یکی از بدترین دردهای ممکن است. یکی از خصوصیت‌های بیمارستان دامپزشکی خوب داشتن بخش دندان پزشکی است. قابل ذکر بوده که برای زیبایی دندان‌ها حیوانات در این بخش جرم گیری دندان نیز انجام می‌شود.

مراقبت‌های ویژه بیمارستان

اگر بیماری حیوان شما جدی باشد و به مراقبت بیشتر و ویژه‌تری نیاز داشته باشد، می‌توانید به بیمارستان دامپزشکی مراجعه نمائید و با برخورداری از خدمات این بخش، به درمان آن کمک کنید.

واکسیناسیون عمر ضروری حیوانات

یکی از عوامل مؤثر در سلامتی حیوان خانگی واکسن آن است، با زدن واکسن می‌توانید سلامتی پت خود را در برابر عنوان بیماری‌ها تضمین کنید. در نتیجه این اقدام را جدی گرفته و حتماً اقدام به آن نماید.

بستری و نگهداری حیوانات

بیمارستان دامپزشکی با بهترین شرایط به صورت شبانه روزی اقدام به بستری و نگه داری حیوانات می‌کند. این مرکز امکان درمان حیوان شما را زیر نظر بهترین متخصصین و کادر درمان فراهم می‌کند. شما می‌توانید با خیالی آسوده حیوان خانگی تان را به دست پرستاران این بخش بسپارید و نگران سلامتی آن نباشید.

داروخانه بیمارستان دامپزشکی

داروخانه بیمارستان دامپزشکی می‌بایست مجهز به تمام داروهای مورد نیاز حیوانات خانگی بوده و از داشتن گواهی نامه بین المللی در این خصوص بهره مند باشد. قابل ذکر است که پرسنل این بخش از بیمارستان حتماً باید دارای مدرک داروسازی بوده و با داروهای دامپزشکی به طور کامل آشنایی داشته باشند. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که کلیه داروهای بیمارستان اکسیژن دارای استانداردهای لازم هستند و از کیفیت خوبی برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه