اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

وزیر بهداشت: هر ایرانی باید یک مراقب سلامت داشته باشد

وزیر

وزیر بهداشت برنامه سلامت خانواده را اولویت نخست این وزارتخانه عنوان و تاکید کرد: هر کد ملی در کشور باید یک مراقب سلامت داشته باشد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری اول دنت، بهرام عین‌اللهی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پنجمین اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، ضمن گرامیداشت مقام والای استاد شهید مرتضی مطهری، اظهار کرد: داشتن مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی، امانت و نعمت است و اگر از مسئولیتی که به عهده ماست، در جهت خدمت رسانی به مردم و کاهش آلام آنان استفاده نشود، کفران نعمت خواهد بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برنامه «سلامت خانواده» را اولویت نخست این وزارتخانه در سال 1402 عنوان و تصریح کرد: هر کدملی در کشور باید یک مراقب سلامت داشته باشد و برای تحقق این هدف نسبت به جذب مراقبان سلامت اهتمام شود.

عین اللهی با تاکید بر اینکه برنامه سلامت خانواده به زودی کل کشور را پوشش می دهد، تاکید کرد: پرداختی به پزشکان خانواده بر مبنای عملکرد خواهد بود.

وی با اشاره به راهبرد نظام سلامت مبنی بر اولویت پیشگیری بر درمان، یادآور شد: این رویکرد نباید به اسناد و مکاتبات محدود شود؛ بلکه لازم است برنامه «سلامت خانواده» را در عرصه اقدام و عمل و به معنای مورد انتظار  تحقق بخشد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه 5 هزار و 600 پروژه نیمه تمام در حوزه سلامت در کشور وجود دارد، از روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور خواست به جای شروع پروژه‌های جدید به تکمیل و اتمام این پروژه‌ها اهتمام ورزند.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در نخستین روز سال جاری در مشهد مقدس در تقدیر از حوزه سلامت، گفت: رضایت رهبر معظم انقلاب از حوزه سلامت در عین آن که مایه افتخار و موجب دلگرمی ما  خادمان سلامت است، مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با تأکید بر اتخاذ تدابیر لازم برای رشد تولید سلامت محور و ارتقای شاخص‌های اقتصاد سلامت، از اختصاص ماموریت ویژه به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان خبر داد.

اعلام هزینه تمام شده خدمات دندانپزشکی
ادامه مطلب

عین اللهی بیان کرد: امسال را مقام معظم رهبری سال «مهار تورم و رشد تولید» نامگذاری فرموده‌اند. خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در  استان‌های کشور برای تحقق این نامگذاری حکیمانه وجود دارد و با برنامه ریزی، می‌توان رشد تولید سلامت محور را در ابعادی چشمگیر تحقق بخشید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه موفقیت‌های حوزه سلامت از دستاوردهای بزرگ انقلاب است، خاطرنشان کرد: باید این دستاوردها را حفظ کنیم و ارتقا دهیم که کار جهادی، میدانی و اختصاص وقت کافی لازمه آن است.

عین اللهی خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: هر مدیری در حیطه کاری خود نیازهایی دارد که باید آنها را شناخته، تحلیل کرده، به تناسب نیازها برنامه تدوین کند و افراد زبده، انقلابی و جهادی را برای پیشبرد برنامه‌اش بکار گیرد.

وی همچنین بر ضرورت بهره‌وری در استفاده از امکانات تاکید و تصریح کرد: وجود پیوست فرهنگی در همه تصمیمات و اقدامات نظام سلامت، اولویت و اهمیت دارد و باید در همه مراکز درمانی بزرگ شوراهای فرهنگی فعال شده و پیوست یاد شده را اجرا کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه از تخصیص بودجه 3 و نیم میلیارد دلاری برای تأمین دارو خبر داد و خاطرنشان کرد: سال جاری از منابع مناسبی برخورداریم؛ بنابراین از دانشگاه‌های علوم پزشکی می خواهیم تا با صرفه جویی، برنامه‌های خود را با قوت دنبال کنند.

عین اللهی از روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور درخواست کرد که امکانات و ظرفیت‌های ارائه خدمات به دانشجویان را ارتقا دهند و در همین خصوص بر افزایش کیفیت و بهینه سازی خوابگاه‌های دانشجویی تأکید کرد.

بیمار ایدزی و بیان دغدغه ها و مشکلات
ادامه مطلب

 

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه