واگذاری یونیت‌های دندانپزشکی به مناطق کم‌برخوردار

واگذاری یونیت‌های دندانپزشکی به مناطق کم‌برخوردار

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد پاکمهر در مراسم «واگذاری یونیت‌های دندانپزشکی به مناطق کم‌برخوردار» که امروز برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی از دو نعمت بزرگ برخوردار است که یکی از آنها، داشتن یک امام انقلابی است که توانسته مدبرانه و خستگی‌ناپذیر در تلاطم دنیا، کشور را رهبری کند. همچنین دومین نعمت، داشتن مردم انقلابی است چرا که این مردم با تمام تحریم‌ها و فشارها، پای آرمان‌ها ایستاده‌اند.

وی ادامه داد: از کمیته امداد به دلیل خدمات شایسته و اثربخش تشکر می‌کنم چرا که علاوه بر اینکه در جهت کمک به اشتغال، خودکفایی و کسب و کار فعالیت می‌کند، در جهت کمک به معیشت افراد نیازمند و محرومیت‌زدایی نیز اقدام می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه بیماری‌های دهان و دندان در رتبه دوم بیماری‌ها در کشور قرار دارد، گفت: مهم‌ترین نیاز مناطق کم‌برخوردار و اقشار کم‌برخوردار، استفاده از کمک‌های درمانی است چرا که بیماری‌های دهان و دندان به دلیل مشکلات تغذیه‌ای یا تغذیه غلط رخ داده است.

به گفته پاکمهر، امروز گروه‌های جهادی با حمایت کمیته امداد در عرصه درمان اقدامات خوبی انجام داده‌اند و مظلومیتی که در بیماری‌های دهان و دندان داریم، با ارسال ۹ یونیت دندانپزشکی و کمک‌های گروه‌های جهادی کمتر خواهد شد.

وی افزود: بیماری‌های دهان و دندان در کشور کمترین پوشش بیمه‌ای را دارند و بیمه‌های مکمل نیز خیلی کم به آن ورود پیدا می‌کنند به همین دلیل فعالیت گروه‌های جهادی در این حوزه بسیار مثمرثمر خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: وارثین نظام و انقلاب، گروه‌های جهادی و مردمی هستند و ما تمام تلاش خودمان را می‌کنیم تا قوانین را در جهت حمایت از فعالیت‌های این گروه در مجلس وضع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه