هیچ موج مسمومیتی در ایام نوروز نداشتیم/ دولت درباره سلامت مردم حساس است

نوروز

وزیر بهداشت با بیان “دولت در بحث سلامت مردم حساس است” گفت: در نوروز با وجود افزایش آمار مسافرت‌های نوروزی هیچگونه موج مسمومیتی نداشتیم و نیروهای بهداشتی به خوبی توانستند بیماری‌ها را کنترل کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری اول دنت ، بهرام عین‌اللهی امروز در مراسم تجلیل از خادمان سلامت نوروزی با اشاره به تلاش‌های کادر بهداشتی در ایام نوروز اظهار کرد: با وجود افزایش آمار مسافرت‌های نوروزی هیچگونه موج مسمومیتی نداشتیم و نیروهای بهداشتی به خوبی توانستند بیماری‌ها را کنترل کنند.

وی افزود: نزدیک به 900 هزار بازدید از اماکن عمومی صورت گرفت و بیش از 7 هزار تن مواد غذایی فاسد در بازدیدهای نوروزی توسط ماموران بهداشت ما معدوم شد. 3 هزار و 500 مرکز صنفی پلمب شد و در نتیجه مردم توانستند در ایام نوروز سالم بمانند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: اولین جلسه شورای سلامت با حضور رئیس جمهور برگزار شد و مصوبات خوبی داشت؛ دولت در بحث سلامت مردم حساس است و در زمینه کرونا نیز شاهد زحمات رئیس جمهور برای تأمین به موقع واکسن‌ کرونا بودیم.

عین‌اللهی بیان کرد: 27 هزار پزشک متخصص، 4500 فوق تخصص و 26 هزار نیروی اورژانس در جاده‌ها و شهرها حضور داشتند. در این مدت 1073 نفر احیای قلبی شدند و 134 هزار نفر توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند. اورژانس هوایی 177 سورتی پرواز داشت و تمام کادر سلامت در ایام نوروز در صحنه حضور داشتند.

وی ادامه داد: در ایام نوروز هیچ بیمارستانی تعطیل نبود و بیش از 1000 بیمارستان در حالت آماده‌باش بودند. در نوروز امسال 160 هزار عمل جراحی انجام شد که 35 درصد آن‌ها اورژانسی بود.

عین‌اللهی با اشاره به مجاهدت‌های کادر درمان در ایام کرونا خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران قوی‌ترین نظام سلامت را در منطقه دارد که در دوران انقلاب اسلامی به وجود آمده است. در رژیم ستمشاهی وابسته به غرب بودیم و در کوچک‌ترین خدمات پزشکی از خدمات بی‌کیفیت کشورهای پاکستان و هند استفاده می‌کردیم اما امروز علی‌رغم همه مشکلات، نه‌تنها به مردم کشور خودمان خدمات درمانی ارائه می‌کنیم بلکه کشورهای منطقه علاقه دارند از خدمات ما بهره‌مند شوند و در گردشگری سلامت می‌توانیم پذیرای این کشورها باشیم.

وزیر بهداشت با بیان این‌که ایران تنها کشور تولیدکننده واکسن کرونا در منطقه است، گفت: کادر سلامت در ایام کرونا ایثارگری کردند و 300 شهید مدافع سلامت جان خود را برای سلامت مردم فدا کردند.

وی با اشاره به اینکه کرونا یک امتحان جهانی بود، اضافه کرد: در حالی که علی‌رغم شیوع کرونا، تحریم‌ها ادامه داشت در کوواکس شرکت کردیم و منابع دلاری زیادی هم دادیم اما در شروع دولت کوواکس هیچ واکسنی به ما نداد و اکثر مردم از واکسن محروم بودند و مجبور بودند برای تزریق واکسن به کشورهای همسایه بروند.

 

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه