همه مبتلایان “اوتیسم” بیمه می‌شوند/ ۲۴۰۰ بیمار نشان‌دار شدند

اوتیسم

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه در آینده تمام بیماران مبتلا به اوتیسم را بیمه خواهیم کرد؛ گفت: ۲۴۶۲ بیمار مبتلا به اوتیسم نشان‌دار شده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری اول دنت ، محمدمهدی ناصحی؛ مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در همایش انجمن اوتیسم ایران در مرکز همایش‌های برج میلاد اظهار کرد:‌ سعی ما بر این بود که در بیمه‌های پایه خدمات ارائه شده به بیماران اوتیسم را تحت پوشش قرار دهیم و در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح همکاری خوبی داشته‌اند و در حال حاضر 100 درصد هزینه‌ها را در بیمه‌های پایه و صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در بخش دولتی و 80 درصد هزینه‌ها را در بخش خصوصی، عمومی غیر دولتی و خیریه پوشش می‌دهیم؛ هم‌اکنون با 4258 مرکز طرف قرارداد هستیم و 2462 فرد طیف اوتیسم نشان‌دار شده‌اند.

وی ادامه داد: امروز مرکزی برای طیف اوتیسم کلنگ‌‌زنی شده و امیدواریم در سایر نقاط کشور هم ساخته شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در آینده تمام بیماران طیف اوتیسم را بیمه خواهیم کرد و این تعهد را داریم که پوشش بیمه پایه را برای آنها برقرار کنیم و در قالب صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج هزینه‌ها را کاهش خواهیم دهیم. ما با هر مؤسسه‌ای که بخواهد با بیمه سلامت قرارداد ببندد آماده همکاری هستیم.

وی افزود: پوشش داروها هم انجام شده است و  البته شماره 1666 ما به طور شبانه‌روزی آماده خدمت‌رسانی به خانواده این افراد است.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه