هشدار دولت انگلیس در خصوص رفتن گردشگران پزشکی به ترکیه

هشدار دولت انگلیس در خصوص رفتن گردشگران پزشکی به ترکیه

به گزارش از خبربان :

هشدار دولت انگلیس در خصوص رفتن گردشگران پزشکی به ترکیه

هشدار دولت انگلیس در خصوص رفتن گردشگران پزشکی به ترکیه – در پی مرگ ۲۲ تبعه انگلیس در دو سال گذشته که با مقاصد پزشکی به ترکیه سفر کرده بودند، دولت این کشور نسبت به سفر به ترکیه هشدار داد.

دولت انگلیس در مورد گردشگری پزشکی به مقصد ترکیه به شهروندان خود هشدار داد.

دولت انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مطلع هستیم که ۲۲ تبعه انگلیسی از ژانویه سال ۲۰۱۹ به دنبال گردشگری پزشکی در ترکیه جان خود را از دست داده‌اند.

به گردشگران توصیه می‌شود به ارائه دهندگان خدمات پزشکی که مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه هستند، پایبند باشند».

دولت انگلیس هشدار داد: «این عاقلانه نیست که به شرکت‌های خصوصی که منافع مالی برای ترتیب دادن درمان پزشکی شما در خارج از کشور دارند، اعتماد کنید».

گردشگری پزشکی یا گردشگری سلامت به سفر خارج از کشور برای مقاصد پزشکی گفته می‌شود. جراحی‌های زیبایی، دندانپزشکی و جراحی قلب از رایج‌ترین دلایل گردشگری پزشکی هستند. هزینه‌های پایین و در دسترس بودن درمان در کشور مقصد، از مهم‌ترین دلایل سفر با اهداف پزشکی است.

بر اساس گزارش موسسه آمار ترکیه، در سال گذشته میلادی، بیش از ۶۴۰ هزار گردشگر با اهداف پزشکی به این کشور سفر کرده‌اند که درآمدی معادل تقریبا یک میلیارد یورو داشته است. به گفته انجمن دندانپزشکی ترکیه، این کشور با سالانه ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار بیمار خارجی، یکی از مقاصد اصلی گردشگری دندانپزشکی محسوب می‌شود.

در ماه‌های اخیر، تعداد زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در خصوص سفر خود به ترکیه برای مقاصد دندانپزشکی و مواجه شدن با عوارض جدی پس از درمان یا روکش‌های نامناسب دندان‌های خود نوشته‌اند. این تجارب نه چندان موفق از سفر با مقاصد دندانپزشکی به ترکیه سبب ظهور اصطلاح «دندان‌های ترکیه‌ای» در شبکه‌های اجتماعی شده است.

منبع: پول نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه