نظارت ۲۰۰۰ تیم بازرسی بر اماکن تفریحی و رستوران‌ها/ آماده باش ۱۰۶۶ بیمارستان در ایام نوروز

نظارت

وزیر بهداشت با اشاره به این‌که ۳۰۰ اردوگاه موقت برای درمان بیماران در سراسر کشور مستقر شده است، از آمادگی ۲۰۰۰ تیم بازرسی برای نظارت بر مراکز تهیه و توزیع غذا و اماکن تفریحی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری اول دنت، بهرام عین‌اللهی، در حاشیه بازدید از پایگاه اورژانس جاده‌ای واقع در اتوبان تهران ـ کرج، اظهار کرد: امروز از یکی از پایگاه‌های موقت اورژانس واقع در منطقه قوری چای در 17 کیلومتری اتوبان تهران ـ کرج، بازدید کرده و آمادگی ارائه خدمت نیروهای اورژانس در ایام نوروز را مورد بررسی قرار دادیم.

آماده باش 1066 بیمارستان با 144 هزار  تخت بیمارستانی

عین‌اللهی ضمن قدردانی از کادر بهداشت، درمان و اورژانس کشور که به صورت شبانه‌روزی به ارائه خدمت مشغولند، خاطرنشان کرد: در ایام نوروز در سراسر کشور 1066 بیمارستان با 144 هزار و 600 تخت بیمارستانی آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

وی با اشاره به خدمت رسانی اورژانس در ایام نوروز بیان کرد: نیروهای پرتلاش اورژانس از تاریخ 24 اسفندماه تا 15 فروردین ماه 1402، همواره در حالت آماده باش بوده و بدون تعطیلی، برای خدمت به مردم، حاضر هستند.

فعالیت 26 هزار نیرو و 3200 پایگاه اورژانس در ایام نوروز

عین‌اللهی با بیان اینکه امسال 26 هزار نیروی اورژانس و 3200 پایگاه اورژانس در سراسر کشور در ایام نوروز در قالب طرح «همسفران سلامت» فعال هستند، افزود: در این طرح همچنین نیروهای بهداشت در سراسر کشور فعال بوده و بازدیدها و بازرسی‌های بهداشتی از اماکن و مراکز تهیه غذا، رستوران‌ها، هتل‌ها، مهمانسراها، شیرینی فروشی‌ها و همچنین نمونه برداری از آب شرب، با حضور 2 هزار تیم انجام خواهد داشت.

تجهیز 300 مرکز موقت اورژانس در قالب طرح همسفران سلامت

وی ادامه داد: همچنین 300 مرکز موقت اورژانس به شکل اردوگاه در سراسر کشور تدارک دیده شده و امکان معاینه بیماران و ارائه درمان و نیازهای اولیه مانند دارو به صورت رایگان برای مسافران مهیاست و در صورت نیاز به انتقال بیمار به بیمارستان، این اقدام نیز انجام خواهد شد.

نوار قلبی هوشمند؛ اقدامی جدید از سوی اورژانس

عین‌اللهی گفت: از اقداماتی که توسط اورژانس انجام می‌شود، گرفتن نوار قلب به صورت هوشمند و ارسال به مرکز درمانی تخصصی قلب است و چنانچه مشکلی وجود داشته باشد، درمان‌های اولیه از سوی مرکز به کادر اورژانس ارائه شده و سپس بیمار منتقل می‌شود.

استقرار اتوبوس آمبولانس‌های پیشرفته

وی افزود: اتوبوس آمبولانس‌هایی که در این پایگاه‌ها مستقر هستند، بین 10 تا 13 تخت و امکانات پیشرفته ای از جمله ونتیلاتور، دستگاه نوار قلب و امکانات احیای بیمار را دارا هستند.

وزیر بهداشت درباره افزایش میزان تصادفات و حوادث ترافیکی هشدار داد و افزود: بعد از فروکش کردن همه گیری کرونا، سفرهای بین شهری افزایش پیدا کرد و به دنبال آن، شاهد افزایش میزان تصادفات جاده ای بودیم؛ بنابراین سعی کردیم خدمات اورژانس را در محدوده‌هایی که بیشترین تصادفات رخ می دهد، به خصوص در 30 کیلومتری شهرها، متمرکز کنیم تا در صورت وقوع حادثه، خدمات رسانی به سرعت صورت گیرد.

عمده‌ترین علت تصادفات، خواب آلودگی و خستگی رانندگان است

وی با بیان اینکه عمده‌ترین علت تصادفات، خواب آلودگی و خستگی رانندگان است، افزود: مردم در صورت خستگی و خواب آلودگی حتما استراحت کافی داشته باشند تا موقع رانندگی دچار حواس‌پرتی و خواب آلودگی نشوند و سلامت خود، خانواده و دیگران را به خطر نیندازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه