اطلاعات تماس

پل رومی، بالای خیابان واعظی، بن بست محوی، پلاک 2

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

منع مصرف آمالگام برای کودکان و زنان باردار یا شیرده

منع مصرف آمالگام

منع مصرف آمالگام دندانی در کودکان و زنان باردار

در چرخش خیره کننده افکار جهانی، کشورهای جهان متحد شده‌اند تا خواستار  منع مصرف آمالگام دندانی در کودکان و زنان باردار یا شیرده شوند. آمالگام دندان یک ماده پرکننده بحث برانگیز است که تقریباً 50٪ جیوه دارد (اگرچه به طور فریبنده‌ای به عنوان “پرکننده‌های نقره” به بازار عرضه می‌شود).

در 26 مارس، در چهارمین کنفرانس اعضای کنوانسیون میناماتا در مورد جیوه، معاهده‌ای متشکل از بیش از 130 کشور، طرفین به اتفاق آرا با اصلاحیه‌ای موافقت کردند که کشورها را ملزم می‌کند از جمعیت‌های آسیب‌پذیر در برابر استفاده بیشتر از آمالگام دندانی محافظت کنند:

با اتخاذ تدابیر لازم، استفاده از آمالگام را برای درمان دندان‌های شیری، بیماران زیر 15 سال و زنان باردار و شیرده، حذف یا مجاز ندانیم.  براون گفت: ما به کشورهای آفریقایی، به هر 54 نفر، برای شروع و ارائه این پیشنهاد توصیه می‌کنیم. همچنین، ما سازمان بهداشت جهانی را به خاطر درخواست تغییر در سراسر جهان به مواد دندان‌پزشکی کم تهاجمی و بدون جیوه ستایش می‌کنیم. براون افزود که تولیدکنندگان و توزیع کنندگان این محصول سمی هشدار داده‌اند که فروش آمالگام را متوقف کنند. زیرا پس از فروش آن، قسمت زیادی از آن در کودکان، زنان باردار و مادران شیرده تأثیر بدی می‌گذارد.

اقدامات احتیاطی منع مصرف آمالگام

اکنون دندانپزشکان باید از آمالگام در کودکان و زنان جوان استفاده نکنند. براون هشدار داد، این اصلاحیه جدید نشان دهنده یک اجماع جهانی است که آمالگام دندان برای کودکان و سایر جمعیت‌های آسیب‌پذیر خطرناک است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده از سال 2020، بهداشت کانادا از دهه 1990، در حال حاضر پایان استفاده از آمالگام را برای کودکان و زنان باردار توصیه می‌کنند.

مرکز خدمات دندانپزشکی و دندان‌سازی
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه