از سراسر وب

مرتب و کوتاه کردن دندان‌ها با سوهان ناخن ترند جدید

به نقل از دندانه : تیک تاک یک شبکه اجتماعی جدید برای اشتراک گذاری ویدیو است که در بین نوجوانان و جوانان سراسر دنیا با اقبال خوبی مواجه شده و هرچند وقت یکبار منبع شکل گیری چالش‌ها و ترندهایی است که توسط سایر کاربران تکرار می‌شود. از چالش‌های رقص و شوخی گرفته تا دابسمش و آرایش؛ اما ترند جدید تیک تاک این بار چندان به مذاق دندان‌پزشکان خوش نیامده و علیه آن به طور جدی به کاربرانی که این ترند را انجام می‌دهند، هشدار داده اند.

دیلی میل نوشته است مرتب و کوتاه کردن دندان‌ها با سوهان ناخن ترند جدیدی است که کاربران تیک تاک را حسابی درگیر کرده است و دندان پزشکان نسبت به این موضوع هشدار جدی داده اند که این موضوع می‌تواند منجر به حساسیت و مرگ دندان شود و حتی فرد مجبور شود که دندانش را کامل بکشد. پزشکان می‌گویند که سوهان ناخن برای ناخن طراحی شده که بعد از کوتاه شدن دوباره رشد می‌کند؛ نه دندانی که دائمی است.

دندان‌ها از لایه‌هایی تشکیل شده اند که مینا خارجی‌ترین لایه آن، محکم‌ترین و مهم‌ترین بخش دندان است و آن را از پوسیدگی حفظ می‌کند.

متخصصان می‌گویند: وقتی ساختار دندان و مینا را از بین می‌برید، نمی‌دانید که چه آسیب جبران ناپذیری به دندان‌های خود وارد می‌کنید. باید این کار را به متخصصان و دندان پزشکانی بسپارید که با آناتومی دندان‌ها آشنا هستند و در برخی موارد اضافه کردن روکش به دندان‌ها، برای مرتب کردنشان به مراتب بهتر از ساییدن مینای دندان است.

اما سوهان ناخن تنها بلایی نیست که بین کاربران تیک تاک ترند شده است. سفید کردن دندان با هیدروژن پراکسید ترند دیگری است که در این شبکه اجتماعی باب شده؛ در یکی از این ویدیوها که ۱۵ میلیون بازدید داشته است، نوجوانی در حال زدن این ماده به دندان‌هایش است و توضیح می‌دهد که این ماده را چهار روز مداوم این کار را انجام داده و نتیجه خوبی گرفته است.

جالب است که از زمان ترند شدن این ویدیوها مصرف فروش هیدروژن پراکسید فروش چشمگیری داشته است.

دندانپزشکان در این‌باره هشدار داده اند که استفاده از پراکسید هیدروژن در بهترین حالت ممکن است منجر به حساسیت دردناک دندان شود و در بدترین حالت، غلظت زیاد می‌تواند باعث سوختگی شدید در داخل دهان، لب و لثه و حتی منجر به نیاز به پیوند لثه و از دست دادن دندان شود یا حتی کشنده باشد.

اول دنت

پست های اخیر

بهترین متخصص ایمپلنت در شهرک غرب

در کلان شهر شلوغ تهران ، تقاضا برای متخصصان ایمپلنت دندان در حال افزایش است.… مشاهده

3 ساعت قبل

دلایل درد دندان بعد از پرکردن چیست؟ (حساسیت دندان بعد از پرکردن)

وقتی صحبت از روش های دندانپزشکی به میان می آید، پرکردن دندان برای بسیاری از… مشاهده

4 ساعت قبل

دلایل سفید شدن لثه

سلامت لثه در سلامت کلی بهداشت دهان و دندان ما نقش اساسی دارد. اما گاهی… مشاهده

1 هفته قبل

معرفی بهترین قلم سفید کننده دندان

سفید کردن دندان در صنعت زیبایی و سلامت امروزی به یک کلمه رایج تبدیل شده… مشاهده

1 هفته قبل

بهترین دندانپزشک اطفال در شهرک غرب تهران

یافتن بهترین دندانپزشک اطفال برای کودک خود در شهرک غرب تهران، تصمیم مهمی است که… مشاهده

2 هفته قبل

7 علت افتادن روکش دندان + درمان موقت در خانه

علت افتادن روکش دندان من چیست؟ روکش های دندان راه حلی رایج برای مشکلات مختلف… مشاهده

2 هفته قبل