اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

مراقبت از دندان

مراقبت از دندان

آیا پروبیوتیک ها از بیماری لثه جلوگیری می‌کنند؟ آیا نخ دندان کشیدن لازم است؟ بسیاری از بیماران به دلیل انبوه اطلاعات پزشکی متناقض قادر به پاسخگویی مطمئن به این سؤالات و مراقبت از دندان نیستند.

با این حال، تحقیقات جدید به رهبری دانشگاه بوفالو با هدف جداسازی واقعیت از داستان در تعیین اینکه کدام ابزار بهداشت دهان واقعاً از بیماری لثه جلوگیری می‌کند، انجام شده است. این مقاله که در شماره اکتبر مجله آکادمی بین‌المللی پریودنتولوژی منتشر شده است، اثربخشی دستگاه‌های مختلف بهداشت دهان را بررسی می‌کند.

نتیجه: تنها تعداد انگشت شماری از مداخلات خود تجویز شده، محافظت بیشتری را در برابر التهاب لثه و پریودنتیت به غیر از مسواک زدن دندان‌ها با یک مسواک اولیه ایجاد می‌کنند.

فرانک اسکاناپیکو، DMD، دکترا، محقق اصلی و رئیس و استاد زیست‌شناسی دهان در دانشکده پزشکی دندانپزشکی UB، می‌گوید: در حال حاضر، سایر مداخلات بهداشت دهان و دندان تنها با شواهد کافی پشتیبانی نمی‌شوند.

تحقیقات جدید در ارتباط با مراقبت از دندان

او می‌گوید این یافته‌ها به دندانپزشکان و عموم مردم کمک می‌کند تا بهترین شیوه‌ها برای پیشگیری از بیماری لثه را شناسایی کنند که بر اساس گفته‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) تقریباً نیمی از بزرگسالان 30 سال و بالاتر در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

Scannapieco می‌گوید: بیماران می‌توانند مطمئن باشند که ابزارها و شیوه‌های مراقبت از دهان که توسط تحقیقات پشتیبانی می‌شود، همان‌طور که در مقاله توضیح داده شد، اگر به طور منظم و مناسب انجام شوند، از شروع و پیشرفت بیماری پریودنتال جلوگیری می‌کنند.

محققین دیگر عبارت‌اند از Eva Volman، DDS، نویسنده اول، فارغ‌التحصیل UB و دندانپزشک مقیم در مؤسسه بهداشت دهان Eastman. و الیزابت استلرشت، رئیس موقت خدمات کتابخانه علوم بهداشتی در UB.

ولمن می‌گوید: “امیدوارم این مقاله شواهد مربوطه به مراقبت از دندان را به گونه‌ای ادغام کند که جامع، خوانا و منحصر به فرد برای همه متخصصان بهداشت دهان و دندان و همچنین بیماران مفید باشد.”

گالر ی تصاویر