مجموعه کتاب دو جلدی دندان‌نگاری‌ها

به نقل از دندانه : مجموعه کتاب دو جلدی دندان‌نگاری‌ها شامل مجموعه ۳۰۰ خاطره از دندان‌پزشکان ایرانی منتشر شد.

این مجموعه دو جلدی توسط انتشارات دندانه منتشر شده است. عنوان جلد اول این کتاب «آقای کامل، خانم پارسیل» و جلد دوم «شما که دیروز مرد بودید» است. هر کتاب شامل نزدیک به ۱۵۰ خاطره کوتاه دندان‌پزشکی است.
این دو کتاب حاصل یک مسابقه خاطره‌نویسی با عنوان «دندان نگار» است که نوروز ۹۶ توسط پایگاه خبری الکترونیک دندانه برگزار شد. در این مسابقه از دندان پزشکان دعتو شده بود تا خاطرات خود را از دوران تحصیل، طرح و طبابت برای شرکت در مسابقه ارسال کنند.
این مسابقه با استقبال بی‌نظیر دندان‌پزشکان مواجه شد و در مدت کمتر از ۱۰ روز بیش از پانصد خاطره برای شرکت در این مسابقه ارسال شد.
اینک گزیده خاطرات ارسال شده در این مسابقه در قالب مجموعه دو جلدی «دندان نگاری ها» و به اهتمام دکتر سیامک شایان و دکتر افشین قناد، چاپ و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

این کتاب را می‌توانید از طریق سایت انتشارات دندانه به شکل آنلاین سفارش دهید.

در مقدمه این کتاب در توضیح انگیزه انتشار کتاب چنین آمده است:
«دوران دانشجویی، طرح و مطب‌داری…،
برخورد با آدم‌های جورواجور، با اخلاق، فرهنگ و عادت‌های مختلف و گاهی عجیب…،
طبابت در روستاها و بالا و پایین شهر…؛
همه اینها باعث می‌شود تجربیات گوناگونی برای دندان‌پزشکان رقم بخورد که پس از گذشت سال‌ها، مرور آنها می‌تواند یادآور خاطرات تلخ و شیرینی برای ایشان باشد.
نوروز ۹۶ وقتی که با فراخوانی با عنوان «دندان‌نگار» در کانال تلگرامی دندانه، تصمیم به جمع‌آوری این خاطرات گرفتیم، شاید گمان نمی‌کردیم با چنین استقبال چشمگیری مواجه شویم: بیش از پانصد خاطره فقط در عرض دو هفته. در این خاطرات یکی از اشتباه‌ها و بی‌تجربگی‌هایش می‌گوید، دیگری از رفتار نادرستش اظهار پشیمانی می‌کند و آن یکی به حسن خلق و رفتار پسندیده‌اش می‌بالد. اتفاقات عجیب و شیرین هم البته سهم عمده‌ای در این خاطره‌بازی دارد.
آنچه در این مجموعه دو جلدی پیش روی شماست منتخبی از همین خاطرات است. غصه‌هایی جانسوز و قصه‌هایی عبرت‌آموز، روایاتی باعث حیرت و حکایاتی موجب مسرت.
این اوراق با تمام کاستی‌ها، هر چه هست، حاصل تلاش ماست برای افزودن برگ‌های دیگری به کتاب تاریخ دندان‌پزشکی کشور؛ با این اعتقاد و اندیشه که نگاه، رفتار و واکنش‌های درمان‌گران و دردمندان و در یک کلام تعاملات ایشان با یکدیگر بخشی از فرهنگ یک ملت است که نیاز به حفظ و انتقال به آیندگان دارد.
تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه