مجموعه دو جلدی دندان‌نگاری‌ها (خاطرات دندان‌پزشکان از دوران تحصیل، طرح و طبابت) منتشر شد

به نقل از دندانه : مجموعه دو جلدی دندان‌نگاری‌ها (خاطرات دندان‌پزشکان از دوران تحصیل، طرح و طبابت) منتشر شد

دندان‌نگاری‌ها، عنوان مسابقه‌ای بود که گروه رسانه‌ای دندانه در نوروز۹۶ برگزار کرد. در این مسابقه از دندان‌پزشکان و دانشجویان دندان‌پزشکی دعوت شده بود تا خاطرات خود را از دوران تحصیل، طرح و طبابت برای انتشار و رقابت در کانال دندان‌نگار ارسال کنند.
این مسابقه نوروزی با استقبال بی نظیر جامعه دندان‌پزشکی مواجه شد و نزدیک به ۵۵۰ خاطرات از طرف ۴۰۰ دندان‌پزشک برای شرکت در مسابقه ارسال شد.
اینک مطابق با وعده برگزارکنندگان، خاطرات برگزیده این مسابقه در قالب یک مجموعه دو جلدی توسط نشر دندانه منتشر شده است. جلد اول این مجموعه «آقای کامل، خانم پارسیل» و جلد دوم «شما که دیروز مرد بودید» نام دارند که عنوان دو خاطره از این مجموعه است.

مجموعه دو جلدی دندان‌نگاری‌ها شامل ۳۰۰ خاطره از ۲۵۰ دندان‌پزشک است و به همت دکتر سیامک شایان و دکتر افشین قناد گردآوری و منتشر شده است.

برای خرید این مجموعه دو جلدی می‌توانید هم‌اکنون از طریق سایت نشر دندانه اقدام کنید

در مقدمه این کتاب امده است:

دوران دانشجویی، طرح و مطب‌داری…،
برخورد با آدم‌های جورواجور، با اخلاق، فرهنگ و عادت‌های مختلف و گاهی عجیب…،
طبابت در روستاها و بالا و پایین شهر…؛
همه اینها باعث می‌شود تجربیات گوناگونی برای دندان‌پزشکان رقم بخورد که پس از گذشت سال‌ها، مرور آنها می‌تواند یادآور خاطرات تلخ و شیرینی برای ایشان باشد.
نوروز ۹۶ وقتی که با فراخوانی با عنوان «دندان‌نگار» در کانال تلگرامی دندانه، تصمیم به جمع‌آوری این خاطرات گرفتیم، شاید گمان نمی‌کردیم با چنین استقبال چشمگیری مواجه شویم: بیش از پانصد خاطره فقط در عرض دو هفته. در این خاطرات یکی از اشتباه‌ها و بی‌تجربگی‌هایش می‌گوید، دیگری از رفتار نادرستش اظهار پشیمانی می‌کند و آن یکی به حسن خلق و رفتار پسندیده‌اش می‌بالد. اتفاقات عجیب و شیرین هم البته سهم عمده‌ای در این خاطره‌بازی دارد.
آنچه در این مجموعه دو جلدی پیش روی شماست منتخبی از همین خاطرات است. غصه‌هایی جانسوز و قصه‌هایی عبرت‌آموز، روایاتی باعث حیرت و حکایاتی موجب مسرت.
این اوراق با تمام کاستی‌ها، هر چه هست، حاصل تلاش ماست برای افزودن برگ‌های دیگری به کتاب تاریخ دندان‌پزشکی کشور؛ با این اعتقاد و اندیشه که نگاه، رفتار و واکنش‌های درمان‌گران و دردمندان و در یک کلام تعاملات ایشان با یکدیگر بخشی از فرهنگ یک ملت است که نیاز به حفظ و انتقال به آیندگان دارد.
تا چه قبول افتد و چه در نظر آید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه