فیلیپ موریس: فروش سیگار مارلبرو تا ۱۰ سال دیگر در بازارهای بریتانیا متوقف می‌شود

سیگار

بریتانیا بطور جدی در تلاش است تا عادت سیگار کشیدن را در میان مردم این کشور از بین ببرد. بریتانیا یکی از اولین کشورهایی بود که در سال ۲۰۰۷ میلادی استعمال دخانیات را در مکان‌های عمومی ممنوع کرد.

شرکت دخانیات فیلیپ موریس اینترنشنال می‌گوید فروش سیگار مارلبرو تا ۱۰ سال دیگر در بازارهای بریتانیا متوقف می‌شود.

این خبر از سوی جاسک اولچاک، مدیر عامل این شرکت در جریان گفتگو با روزنامه انگلیسی «Mail on Sunday» اعلام شد. او گفت: «فکر می‌کنم حداکثر تا ۱۰ سال دیگر مشکل سیگار کشیدن در بریتانیا حل شود.»

و در پاسخ به این پرسش که «آیا این سخن به این معنی است که فیلیپ موریس فروش سیگار را تا آن زمان متوقف خواهد کرد؟» پاسخ داد: «قطعا».

او همچنین گفت که سیگار مارلبروی این شرکت نیز تا ۱۰ سال دیگر از فروشگاه‌های بریتانیا محو خواهد شد.

دور شدن از توتون سنتی

فیلیپ موریس اینترنشنال همچنین اعلام کرده است که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی تولید سیگارهای مبتنی بر توتون سنتی را بطور قابل توجهی کاهش داده و به سمت سرمایه گذاری در صنایع جایگزین همچون سیگارهای الکترونیکی برود.

بریتانیا بطور جدی در تلاش است تا عادت سیگار کشیدن را در میان مردم این کشور از بین ببرد. بریتانیا یکی از اولین کشورهایی بود که در سال ۲۰۰۷ میلادی استعمال دخانیات را در مکان‌های عمومی ممنوع کرد.

لندن می‌گوید با این تلاش‌ها توانسته است شمار سیگاری‌ها را در این کشور در ۳۵ سال اخیر به نصف کاهش دهد. آمار نیز حاکی از آن است که بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ میلادی تعداد بزرگسالان سیگاری در این کشور از تقریبا ۲۰ درصد به حدود ۱۴ درصد کاهش یافته است.

یک کشور «بدون دود»

وزارت بهداشت بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای از برنامه‌اش برای ایجاد یک کشور «بدون دود» تا سال ۲۰۳۰ میلادی خبر داده است. این برنامه شامل اولتیماتومی برای صنایع استعمال دخانیت نیز است تا بر اساس آن، سیگاری‌ها یا سیگار را ترک کنند یا به محصولاتی کم‌خطر مانند سیگارهای الکترونیکی روی بیاورند.

موضع اتحادیه اروپا در موضوع مصرف سیگار

اتحادیه اروپا نیز اقدام برای کاهش مصرف سیگار را آغاز کرده است. به گفته مقامات بهداشت این اتحادیه، ۲۷ درصد از موارد ابتلا به سرطان در این اتحادیه با مصرف سیگار ارتباط دارد.

کمیسیون اروپا در ماه فوریه از برنامه‌ای با عنوان «طرح مبارزه با سرطان» رونمایی کرد که در چهارچوب آن بودجه‌ای ۴ میلیارد یورویی برای کاهش شمار سیگاری‌های اروپا از ۲۶ درصد کنونی به پنج درصد تا سال ۲۰۴۰ میلادی اختصاص یافته است.

 

منبع :  یورونیوز فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه