فواید ارتودنسی

فواید ارتودنسی

طبق گفته خبربان : فواید ارتودنسی

فواید ارتودنسی – همان‌طور که می‌دانید سلامت دهان و دندان شما پنجره ای به‌سوی سلامت کلی شماست. در صورتی که دندان‌های نامرتبی داشته باشیم، نظافت آنها مشکل‌تر است و همچنین می‌تواند مشکلاتی را در تکلم و هضم غذا ایجاد کند. به کمک ارتودنسی دندان در کنار داشتن لبخندی زیبا می‌توانید از سلامت دهان و دندان خود نیز اطمینان داشته باشید.

ارتودنسی دندان، یک روش درمانی سریعی نیست و نیاز به مراقبت‌های طولانی‌مدت دارد. با این وجود، تغییراتی که در جهت بهبود فرم دندان‌های شما ایجاد می‌کند، دائمی است.

در ارتودنسی، دندان‌های شما توسط قطعه‌ای فلزی به نام بریس یا براکت به همدیگر متصل می‌شوند. کار این قطعه ایجاد کشش در جهت اصلاح بد فرمی‌ها و نامرتبی دندان‌هاست. این قطعه بایستی بادقت فراوان توسط یک متخصص دندانپزشکی انجام بگیرد.

صادقانه بگوییم هزینه ارتودنسی دندان نسبت به سایر درمان‌های دندانی بالاتر است. بدین ترتیب همواره توصیه می‌کنیم برای انجام این کار به یک مرکز معتبر با متخصصین با تجربه باهدف گرفتن حداکثر نتیجه مطلوب مراجعه نمایید. کلینیک دندانپزشکی تاج اسلام‌شهر با مدیریت دکتر هاشمزهی یکی از مراکز برتر در حوزه تخصصی دندانپزشکی در استان تهران است. در این مرکز تمامی درمان‌های دندانی توسط متخصص مربوط به همان حوزه انجام می‌گیرد. در مصاحبه ای که با یکی از متخصصین ارتودنسی کلینیک دندانپزشکی تاج داشتیم، از وی درباره ارتودنسی دندان سوالاتی را در این حوزه پرسیدیم که مشروح این مشاوره در ادامه آورده شده است.

 

چه زمانی باید به متخصص ارتودنسی دندان مراجعه کنیم؟

از نظر دندانپزشک ارتودنسی دندانپزشکی تاج اسلامشهر در گام اول بایستی بدانید که این روش درمانی چه مواردی را می‌تواند درمان کند. به کمک ارتودنسی دندان می‌توان مشکلاتی از جمله دندان‌های کج، شلوغی دندان‌ها و هم چنین مشکلات عدم هم‌ترازی فک‌ها را جبران نمایید. در صورتی که هریک از مشکلات بالا را در دندان‌های خود دارید، می‌توانید با مراجعه به دندانپزشکی متخصص در حوزه ارتودنسی دندان، برای حل مشکلات دندانی خود اقدام نمایید.

متخصص ارتودنسی دندان در طول جلسه مشاوره در کلینیک دندانپزشکی تاج اسلام‌شهر، دندان‌های شما را از نظر وجود هرگونه بدفرمی و ایراد بررسی خواهد کرد. در ادامه یک برنامه درمانی اختصاصی برای شما تهیه خواهد شد. این برنامه در جهت رفع تمامی نگرانی‌های شما در مورد سلامت دندان‌هایتان خواهد بود. تنها کاری که بایستی شما انجام دهید، این است که تمامی مشکلات دندانی خود را با پزشک متخصص خود در میان بگذارید.

فواید ارتودنسی
فواید ارتودنسی

مزایای ارتودنسی دندان چیست؟

ممکن است برخی از افراد در مورد ارتودنسی دندان و مزایایی که با خود به همراه دارد، تردید داشته باشند. در ادامه بر آن شدیم تا با بررسی مزایای ارتودنسی به رفع ابهامات در این حوزه بپردازیم. به کمک درمان با ارتودنسی، شما از مزایای بسیار زیادی بهره خواهید برد. از جمله این مزایای ارتودنسی به عقیده متخصص ارتودنسی کلینیک تاج اسلام شهر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

فواید ارتودنسی

کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های دندانی.

مراقبت از دندان‌های صاف و مرتب بسیار راحت‌تر از مراقبت دندان‌هایی نامرتب است. به این دلیل که نامرتب بودن دندان‌ها خطر سایش و پوسیدگی دندان‌ها را افزایش می‌دهد. در صورت وقوع چنین امری، نیاز به انجام مراقبت‌های بیشتری خواهد بود. به گفته دندانپزشک متخصص ارتودنسی اسلامشهر، دندان‌های نامرتب هنگام جویدن غذا فشار زیادی را بر بافت لثه و استخوان فک وارد می‌کنند. این فشارها می‌توانند منجر به سردردهای مزمن شوند.

 

هم‌ترازی فک‌ها.

با بهره‌مندی از خدمات تخصصی ارتودنسی دندان در کلینیک دندانپزشکی تاج اسلام‌شهر در کنار تقویت ساختار دندان‌هایتان به هم‌ترازی فک‌های خود نیز کمک خواهید کرد. دندان‌های نامرتب فشار بسیار زیادی را بر بافت لثه و مفصل فک وارد می‌کنند. پس از تکمیل دوره درمان با ارتودنسی، تمامی این بدفرمی‌ها که با نام مال‌اکلوژن شناخته می‌شوند، برطرف خواهند شد.

 

پیشگیری از سایش دندان‌ها.

طبق نظر دندانپزشک متخصص ارتودنسی اسلامشهر بدفرمی‌های دندان به دلیل توزیع نیروی ناهمگن، می‌توانند باعث فشار بیش از حد به دندان‌ها و همچنین سایش آنها شود. مینای دندان اولین بخشی است که هنگام سایش دندان‌ها از بین می‌رود. ازبین‌رفتن مینای دندان نیز باعث می‌شود که هنگام مصرف غذا و نوشیدنی‌های بسیار گرم و سرد، درد بسیار زیادی را در فرد ایجاد نماید. با انجام ارتودنسی دندان توسط یک متخصص با تجربه می‌توان احتمال عود مجدد پوسیدگی و سایش دندان و ‌درد متعاقب آن ها را کاهش داد.

فواید ارتودنسی
فواید ارتودنسی

کمترشدن احتمال وقوع اورژانس‌های دندانپزشکی.

به عقیده دندانپزشک متخصص ارتودنسی اسلامشهر در صورتی که دندان‌های شما بدفرم نباشند، خیلی دیرتر از دندان‌های بد فرم دچار انواع مشکلات دندانی می‌شوند. با اصلاح فرم دندان‌های خود، میزان مقاومت آنها را افزایش می‌دهید و دیگر شرایطی مانند درگیری عصب دندان، انواع شکستگی‌ها و پوسیدگی‌ها دور از انتظار نخواهد بود.

 

افزایش اعتمادبه‌نفس.

به عقیده دندانپزشک متخصص ارتودنسی اسلامشهر بهره مندی از ارتودنسی در افزایش اعتماد به نفس افراد کمک شایانی می نماید. زیبایی صورت تأثیر بسیار زیادی در افزایش حس اعتمادبه‌نفس در افراد دارد. همه ساله افراد بسیار زیادی در سرتاسر جهان برای رسیدن به این هدف، روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. فردی که دندان‌های مرتبی دارد، هیچ‌گونه واهمه‌ای از حضور در اجتماع شرکت در فعالیت‌های اجتماعی ندارد. این امر باعث می‌شود تا اعتمادبه‌نفس افراد برای حضور در این محیط‌ها افزایش یابد.

 

 

 

تجربه حس یک لبخند زیبا با ارتودنسی دندان. فواید ارتودنسی

 

رفع مشکلات گفتاری

گاهی بدفرمی‌های دندان به‌قدری شدید می‌شوند که مشکلاتی را در تکلم فرد به دلیل فشاری که بر استخوان های صورت وارد می کنند، به وجود می‌آورند. بهره‌مندی از خدمات تخصصی ارتودنسی دندان در کلینیک دندانپزشکی تاج اسلام‌شهر، توصیه ای است که ما برای حل مشکل این افراد داریم.

 

نداشتن محدودیت سنی

باوجود اینکه توصیه دندانپزشک متخصص ارتودنسی اسلامشهر این است که نباید درمان ارتودنسی دندان را به تأخیر انداخت، اما برای انجام این کار هیچ‌وقت دیر نیست. متخصصان دندانپزشکی همواره توصیه کرده اند که برای کسب حداکثر نتیجه مطلوب از ارتودنسی دندان، بایستی این کار را در سنین کودکی و یا نوجوانی انجام دهیم. با این وجود، افراد بزرگسال نیز می‌توانند از مزایای نصب بریس های دندانی بهره ببرند و هیچ محدودیت سنی برای انجام این کار وجود ندارد.

  • ارتودنسی دندان هیچ محدودیت سنی ندارد.

آیا دندانپزشک عمومی می‌تواند ارتودنسی دندان را انجام دهد؟

خیر. به دلیل تخصصی بودن فرایند نصب بریس ارتودنسی، این کار باید توسط دندانپزشک متخصص ارتودنسی صورت بگیرد. یک دندانپزشک عمومی مجاز به نصب بریس ارتودنسی نیست.

 

آیا نصب و استفاده از بریس درد دارد؟

نصب بریس ارتودنسی معمولاً فاقد درد است. با این وجود دندانپزشک متخصص ارتودنسی اسلامشهر طبق تجربه بیان می کنند که برخی از افراد در چندین روز اول پس از نصب بریس، ممکن است درد جزئی را به دلیل فشارهای وارد شده بر دندان‌هایشان تجربه کنند. در چنین شرایطی برای رفع درد استفاده از مسکن‌های بدون نسخه توصیه می‌شود.

 

درمان ارتودنسی دندان چه مدت طول می‌کشد؟

پروسه درمانی پس از نصب بریس ارتودنسی برای هر فرد متفاوت است اما به طور کلی ممکن است این کار بین ۶ الی ۲۴ ماه طول بکشد.

 

آیا نیاز به کشیدن دندان هم خواهم داشت؟

در صورتی که دندان‌های شما بسیار شلوغ باشند و یا اینکه دارای دندان‌های نهفته که در زیر لثه گیر افتاده‌اند، باشید ممکن است قبل از اقدام به نصب بریس ارتودنسی، نیاز به کشیدن آن دندان‌ها باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه