فاکتورهای حفظ زیبایی چهره

فاکتورهای حفظ زیبایی چهره

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، دندان و سلامت آن یکی از مهم‌ترین فاکتورهای حفظ زیبایی چهره است؛ بنابراین رسیدگی به دندان‌های پوسیده و حفظ و نگهداری از دندان‌های سالم از اهمیت بسیاری برخوردار است. گاهی پوسیدگی دندان‌ها به قدری زیاد می‌شود که دیگر راهی برای ترمیم آن‌ها وجود ندارد و تنها راه کشیدن این دندان‌ها است. پیشرفت علم و صنعت پزشکی در سال‌های اخیر سبب شده جایگزین‌های بسیار مناسبی به جای دندان‌های از دست رفته تولید شوند. این درمان تحت عنوان کاشت ایمپلنت شناخته می‌شوند و مزایای بسیار بیشتری نسبت به پروتزهای متحرک دارند. از آنجا که انتخاب یک کلینیک مناسب در کیفیت استفاده از این ساختارهای دندانی نقش مهمی دارد، باید یکی از مناسب‌ترین کلینیک ایمپلنت تهران را برای کاشت ایمپلنت انتخاب کنید. قبل از این که به معرفی مراکز ایمپلنت در تهران بپردازیم، بهتر است کمی راجع به مزایای ایمپلنت و شرایط یک کلینیک مناسب صحبت کنیم.

ایمپلنت چیست؟

آشنایی با کاشت ایمپلنت و چگونگی انجام آن شما را به درک بهتری نسبت به مزایای آن می‌رساند. ایمپلنت در واقع ساختاری مصنوعی است که جایگزین ریشه‌های دندان می‌شود. این ساختار دارای ریشه‌ای پیچ مانند است که دندانپزشک متخصص ایمپلنت در کلینیک ایمپلنت تهران آن را در داخل فک و لثه شما قرار می‌دهد و روکش دندانی روی آن قرار می‌گیرد. این روکش کاملاً شبیه قالب و فرم دندان شما و هم رنگ آن‌ها است، در واقع با دندان‌های شما تطابق دارد. گذشته از تطابق ظاهری این دندان کاشت شده از لحاظ عملکرد و احساس نیز با سایر دندان‌ها مغایرت ندارد. ایمپلنت از جنس تیتانیوم خالص است و به صورت پایه‌ای قوی برای ایجاد یک دندان دائمی استفاده می‌شود. از آنجا که ایمپلنت با بدن شما سازگاری دارد، احتمال التهاب و واکنش‌های تهاجمی بدن بسیار کم است.

مزایای کاشت ایمپلنت تهران

حال که با ایمپلنت آشنا شدید، بهتر است مزایای آن را نیز بدانید. ایمپلنت گذشته از عملکرد طبیعی که ایجاد می‌کند در اصلاح طرح لبخند نیز بسیار مؤثر است. مزایای این روش کاشت دندان به قدری بالا است که حتی هزینه بالای آن نسبت به سایر روش‌های ترمیم زیبایی و عملکردی نمی‌تواند افراد را از انجام آن منصرف کند. قبل از بیان ویژگی‌های این روش کاشت بهتر است بدانید، برای ایمپلنت دندان جراحی لثه احتیاج دارید که ریشه ایمپلنت در میان استخوان فک شما قرار بگیرد. البته این جراحی اصلاً خطرناک نیست و در کلینیک ایمپلنت تهران و سایر شهرها به ایده ال ترین شکل انجام می‌شود. قطعاً یک کلینیک خوب در میزان موفقیت کاشت و کاهش دوران نقاهت تأثیر بسیار چشمگیری دارد. در زیر مزایا و ویژگی‌های ایمپلنت را بیان می‌کنیم.

ایمپلنت های دندانی و خلق لبخندی زیبا و متفاوت

این نوع دندان‌ها ظاهر بسیار زیبا و طبیعی دارند و از آنجا که در جای خود ثابت هستند و شباهت بسیاری به دندان‌های طبیعی شما دارند، اصلاً قابل تشخیص نیستند.

این دندان‌ها در استخوان فک محکم می‌شوند و ماندگاری بالایی دارند، حتی اگر به درستی از آن‌ها مراقبت کنید، می‌توانند یک عمر ماندگاری داشته باشند.

وجود دندان شکسته و لق و یا عدم وجود یک یا چند دندان باعث کاهش کیفیت گفتاری می‌شود، در حالی این دندان‌ها در افزایش کیفیت صحبت کردن شما نقش بسیار مهمی دارند. قطعاً بهبود گفتار افراد تأثیر قابل توجهی در افزایش اعتماد به نفس آن‌ها دارد. طرح لبخند زیبا و صحبت کردن بدون دلواپسی از نمایان شدن دندان پوسیده یا جای خالی آن و همچنین کیفیت صدا سبب می‌شود افراد اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابند و حضور پررنگ‌تری در اجتماع داشته باشند. می‌توان گفت مهم‌ترین مزایای کاشت ایمپلنت در کلینیک ایمپلنت دندان بعد از سلامت فیزیکی دندان تقویت روحیه بیمار است.

ایمپلنت به حمایت دندان‌های مجاور احتیاجی ندارد، در نتیجه باعث تحریک آن‌ها نمی‌شود؛ ضمن این که ایمپلنت از تحلیل لثه و عقب رفتن استخوان فک جلوگیری می‌کند.

این نوع دندان در جای خود ثابت است و مشکلات پروتزهای متحرک مانند جویدن، درد، لق شدن و غیره را ندارد. شما می‌توانید بدون درد یا هر نوع مسئله آزار دهنده‌ای غذای دلخواهتان را میل کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه