طرح دندانپزشکی برای اقشار آسیب پذیر لرستان آغاز شد

دندانپزشکی

دکتر بهرام دلفان  رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: یکی از اهداف و برنامه‌های این دانشگاه، توسعه و گسترش دندانپزشکی اجتماعی و توجه به گروه‌های آسیب پذیر به خصوص کودکان می‌باشد که در

همین راستا همکاری با آموزش و پرورش استان در خصوص آموزش بهداشت دهان و دندان، برای گسترده‌ترین گروه هدف شامل معلمان، دانش‌آموزان، والدین و مربیان مد نظر قرار گرفته است.

 

او با بیان اینکه این آموزش برای اولین بار در سطح استان به صورت حضوری و مجازی در حال اجرا می‌باشد عنوان کرد: هدف کلی این طرح مقدم بودن اصل پیشگیری بر درمان و کاهش بار اقتصادی به خانواده‌ها و سیستم بهداشت و درمان است.

دلفان افزود: فلوراید تراپی رایگان دانش‌آموزان سطح شهر خرم‌آباد، آموزش و اهدای تغذیه سالم و مفید به دانش آموزان همچنین آموزش نحوه صحیح مسواک زدن و برگزاری روز مسواک در مدارس از جمله برنامه‌های در حال اجرا می‌باشد.

او ادامه داد: برگزاری وبینار‌های آموزش و پیشگیری با محوریت بهداشت دهان و دندان به صورت مجازی در برنامه شاد برای والدین، مربیان و معلمان، برگزاری کارگاه حضوری برای معلمان در خصوص آموزش بهداشت دهان و دندان، پیشگیری از پوسیدگی و اقدامات لازم در مواجهه با افتادن دندان‌های دائمی در کودکان از دیگر برنامه‌ها است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: در نهایت نیز معاینه تمامی دانش‌آموزان و ارجاع آن‌ها به دانشکده دندانپزشکی جهت ارائه خدمات لازم صورت می‌گیرد.

 

منبع : خبربان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه