اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

طراحی لبخند دیجیتال یکی از گزینه های درمانی جامع است که در سال های اخیر توجه بیشتری را به خود جلب کرده است. هدف اصلی این درمان‌ دندانپزشکی این است که بیماران لبخندی زیباتری داشته باشند. البته نیاز به این روش درمانی نسبت به ساختار دهان و دندان بیمار تعیین می شود و اقداماتی که باید انجام شود در راستای این نیازها تعیین می شود.

بسیاری از عوامل با هم در محدوده درمان ارزیابی می شوند. این درمان برای دستیابی به لبخندی زیبا با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف از خط صورت فرد گرفته تا رنگ پوست و ساختار لب برنامه ریزی می شود. ما تمام ابهامات مربوط به این موضوع را برای شما روشن خواهیم کرد. ما همچنین به موضوعاتی مانند نحوه اعمال آن و تعداد جلسات آن خواهیم پرداخت.

آیا طراحی لبخند دیجیتال دائمی است؟

قبل از هر چیز نباید فراموش کرد که بسیاری از عوامل در این درمان با هم ارزیابی می شوند و نسبت به نیاز بیمار برنامه درمانی انجام می شود. در محدوده درمان، ابتدا باید مشکلات موجود برطرف شود. در این زمینه، روش هایی مانند درمان پوسیدگی، درمان بیماری لثه یا ایمپلنت برای جایگزینی دندان های از دست رفته انجام می شود.

با روش‌های سفید کردن دندان یا تکنیک‌های روکش دندان، این امکان نیز وجود دارد که بیمار دندان‌های سفیدتر و زیباتری داشته باشد. گاهی اوقات درمان های ارتودنسی در طراحی لبخند دیجیتال گنجانده می شود. البته نتایج این روش های درمانی دائمی است. به عبارت دیگر، بیماران به جز معاینات معمول دهان و دندان نیازی به مراجعه منظم به دندانپزشک ندارند و طرح لبخند دیجیتال نیازی به درمان مجدد ندارد.

5

طراحی لبخند دیجیتال چگونه اعمال می شود؟

با معاینه بررسی می شود که آیا مشکلی در دندان و لثه وجود دارد یا خیر. اگر مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان وجود دارد، ابتدا باید این مشکلات برطرف شود. پس از رفع تمام مشکلات، برنامه های طراحی لبخند انجام می شود.

البته عکاسی یا فیلمبرداری نیز در این زمینه انجام می شود. تصاویر به برنامه دیجیتال منتقل شده و از نظر زیبایی مناسب ترین طرح لبخند برای بیمار در محیط دیجیتال تهیه می شود.. علاوه بر این، اندازه گیری ها از فک پایین و بالایی بیمار انجام می شود. از اپلیکیشنی به نام mock up استفاده می شود. به لطف این اپلیکیشن طراحی لبخند در دهان بیمار به نمایش گذاشته می شود. سپس مراحلی که باید انجام شود به صورت متوالی انجام می شود و به این ترتیب درمان کامل می شود.

طراحی لبخند دیجیتالی چند جلسه طول می کشد؟

همانطور که می توانید تصور کنید، تعداد جلسات مورد نیاز برای طراحی لبخند دیجیتال برای هر بیمار یکسان نیست. به طور کلی می توان گفت که این فرآیند در 3 جلسه انجام می شود. با این حال، گاهی اوقات لازم است اقداماتی مانند درمان پوسیدگی، درمان لثه یا جیگزینی دندان های از دست رفته با ایمپلنت انجام شود. در این صورت ممکن است تعداد جلسات نیز افزایش یابد. با این حال، باید بر این نکته تأکید کرد که آن طور که تصور می شود، لازم نیست ماه ها منتظر بمانید. شما می توانید از دندانپزشک خود اطلاعات بیشتری در مورد تعداد جلسات و مدت زمان انتظار دریافت کنید.

3

قیمت طراحی لبخند دیجیتال 2021

متأسفانه ما نمی توانیم اطلاعات واضحی در مورد قیمت طرح لبخند دیجیتال به شما بدهیم. زیرا روش های انجام شده برای به دست آوردن لبخندی زیبا برای هر بیمار یکسان نیست. این وضعیت در قیمت ها نیز منعکس شده و ممکن است قیمت گذاری های متفاوتی ارائه شود. به عنوان مثال، اگر دندان های پوسیده قبل از شروع طراحی لبخند نیاز به درمان داشته باشند، بیماران با قیمت بالاتری روبرو می شوند. اما اگر بیمار دندان های پوسیده نداشته باشد قیمت آن کمتر خواهد بود. بنابراین، نسبت به اینکه چه روش هایی در درمان گنجانده می شود، ممکن است بودجه هایی که بیماران باید اختصاص دهند نیز تغییر کند.

قوانین طلایی برای لبخند کامل چیست؟

با طراحی لبخند دیجیتالی که بسیاری از افراد می توانند به راحتی از آن بهره مند شوند، می توان لبخندی فوق العاده و سازگار با ویژگی های صورت به دست آورد. قوانین طلایی لبخند زیبا را می توانیم به صورت زیر بیان کنیم:

  1. دندان ها باید به درستی ردیف شوند
  2. در توالی دندان نباید بین دندان های پایین و بالایی همپوشانی وجود داشته باشد
  3. دندان های جلویی بالایی باید کمی برجسته تر باشند
  4. دندان های جلویی بالایی باید نسبت به سایر دندان ها برجسته تر باشند
  5. لب ها و لثه ها باید هماهنگ به نظر برسند
  6. دندان از دست رفته در دهان نباید وجود داشته باشد
  7. باید هماهنگی بین ردیف دندان ها و ظاهر صورت وجود داشته باشد.
  8. روی دندان ها نباید لکه ای وجود داشته باشد و باید سفیدی طبیعی را ارائه دهد.
  9. دندان ها باید ظاهری براق داشته باشند

4 3 scaled

مزایای طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

بدون شک مهمترین مزیت طراحی لبخند دیجیتالی این است که بیمار قبل از مرحله کاربرد می بیند که چه لبخندی خواهد داشت. علاوه بر این، گاهی اوقات مشکلات دندان یا لثه که حتی خود بیمار هم از آن بی خبر است، در یک معاینه جامع مورد توجه قرار می گیرد و درمان می شود. این که هرکسی بخواهد می تواند از این فرآیند بهره مند شود نیز در لیست مزیت ها قرار دارد. می توانید سوالات خود را در مورد موضوع در قسمت نظرات بنویسید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *