شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه چگونه است؟

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه چگونه است؟

به نقل از «صدای ایران»
شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه چگونه است؟

به گزارش صدای ایران، دانشگاه های ترکیه برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم میشوند. برای ورود به دانشگاه های خصوصی ترکیه در رشته دندانپزشکی نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست اما برای ورود به دانشگاه های دولتی می بایستی که در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت نمایید.
آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه آزمون یوس نام دارد که شامل سه درس (ریاضی,هندسه و هوش )می باشد,که یک آزمون به صورت متمرکز برای همه ی دانشگاه ها و همینطور هر دانشگاه به صورت مستقل آزمون های خود را برگزار می نماید.
آموزشگاه دیار دانش با بهره مندی از برترین اساتید آموزش دروس آزمون یوس در ایران و بیشترین آمار قبولی در رشته های پر طرفدار ,کلاس های آمادگی آزمون یوس خودرا برای شما عزیزان برگزار می نماید. – هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه چقدر است؟ همانطور که اشاره نمودیم دانشگاه های ترکیه به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوندکه شهریه های دانشگاه های خصوصی به دلار و شهریه دانشگاه های دولتی به لیر پرداخت می گردد,این هزینه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه های خصوصی بین 7 تا 27هزار دلار می باشد و در دانشگاه های دولتی بین 15تا 30هزار لیر در سال می باشد. – هزینه های زندگی دانشجویی در ترکیه تقریبا در تمامی شهر های کشور ترکیه به جز استانبول ,هزینه های زندگی مشابه کشور خودمان می باشد و البته شهر استانبول هم به واسطه توریستی بودن حدودا 30 در صد از سایر شهرها گران تر می باشد اما به صورت کلی هزینه های زندگی در ترکیه برای ما ایرانیان مقرون به صرفه می باشد. – مدارک مورد نیاز برای تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه: برای تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه قبل از هرچیزی می بایستی مدارک و سوابق تحصیل خود را ترجمه نمایید.
ابن مدارک شامل : دیپلم یا گواهی موقت ریز نمرات سه ساله دبیرستان پاسپورت (صفحه اول) فرم مشخصات فردی
برای آن دسته از متقاضیانی که متولد قبل از سال 1380 شمسی هستند و در سیستم آموزشی کشورمان نظام قدیم به حساب می آیند , می بایستی مدرک پیش دانشگاهی و کارنامه و کارنامه پیش دانشگاهی خود را نیز ارایه دهند.

– آیا برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه مدرک زبان الزامی است ؟
خیر, اگر بخواهیم خیلی خلاصه بگوییم در صورت عدم ارايه مدرک زبان (انگلیسی یا ترکی) به دانشگاه شما هیچ مانعی برای ورود به دانشگاه نخواهید داشت و دانشگاه برای ترم اول تحصیل شما اموزش زبان در نظر میگیرد. اگر هم قبل از ورود به دانشگاه مدرک زبان خود را به دانشگاه ارایه دهید از همان ترم اول به کلاس دروس تخصصی رشته خود وارد خواهید شد.شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه چگونه است؟

برای تحصیل دندانپزشکی به زبان ترکی استانبولی در دانشگاه های ترکیه می بایستی در آزمون ارزشیابی زبان ترکی استانبولی ( آزمون تومر) شرکت نمایید و برای تحصیل این رشته به زبان انگلیسی باید مدرک تافل خود را به دانشگاه ارایه دهید. نکته مهم و قابل توجه در این میان این می باشد که در صورت شرکت نکردن در هریک از این آزمون ها میتوانید در آزمون تعیین سطح خود دانشگاه شرکت نمایید. تحصیل دندانپزشکی در ترکیه چند ساله است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه