شرایط آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکی

شرایط آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکی

ايسنا

شرایط آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکی اعلام شد.

ايسنا : مرکز سنجش آموزش پزشکی، درباره خلاصه شرایط اختصاصی داوطلبان سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی اطلاعیه‌ای صادر کرد.
بر این اساس، دندانپزشکان عمومی یا دانشجویان سال آخر دندانپزشکی، مشروط به فراغت از تحصیل حداکثر تا پایان شهریور ماه سال آتی می‌توانند در سی‌وهفتمین دوره آزمون دستیار در رشته‌های تخصصی دندان‌پزشکی سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲شرکت‌کنند.

داوطلبان باید خدمات قانونی (طرح نیروی انسانی) حداکثر تا پایان شهریور ماه سال آتی به پایان برسانند. همچنین شروع خدمات طرح نیروی انسانی در مناطقی با ضریب محرومیت چهارپنجم و کمتر، حداکثر در فاصله‌ی ۳ ماه پس از فراغت از تحصیل (بدون توقف) باشد. داوطلبان باید از مشمولان آیین‌نامه‌ «تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوب ۳۰ دی ماه سال ۹۷» باشند.

مشمولان خدمت نظام وظیفه که در فرجه‌ یک ساله یا در حین خدمت هستند و از نظر مقررات وظیفه‌ عمومی (موضوع مصوبه‌ سی و چهارمین جلسه‌ شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تکمیلی و تخصصی وزارت بهداشت مورخ ۱۵ شهریور ماه سال جاری) مرتکب تخلفی نشده‌اند.

افرادی که با استفاده از سهمیه‌ استانهای خاص در دوره‌ دندانپزشکی عمومی پذیرفته شده‌اند، تنها با رعایت شرایط قانونی مربوط به انجام تعهدات سهمیه‌ مذکور می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. همچنین افرادی که در آزمون دوره ۳۶ (سال ۱۴۰۱) با استفاده از سهمیه‌ رزمندگان و ایثارگران در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شده‌اند ولی انصراف داده‌اند، مجاز به استفاده از این سهمیه، در آزمون دوره‌ ۳۷ نیستند (موضوع ماده ۳ مصوبه جلسه‌ ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۱)

بنابر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، داوطلبان باید گواهی مربوط به هر یک از این موارد را در هنگام ثبت‌نام بارگذاری کنند. افرادی که مشمول این شرایط نیستند، مجاز به شرکت در آزمون نخواهند بود.
جزئیات بیشتر درباره سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی در اطلاعیه‌ها و دفترچه‌ راهنمای آزمون دوره سی و هفتم اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه